EL: Prvak Evrope prejak za Zvezdu!

Zvezda nije mogla, Fenerbahče je jednostavno bio prejak. Aktuelni evropski prvak savladao je u Istanbulu srpskog i ABA šampiona u 13. kolu košarkaške Evrolige rezultatom 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14).

Prvi deo prve četvrtine protekao je u dobroj igri Crvene zvezde, domaćin nije mogao ništa da pogodi, a gosti su imali u nekoliko navrata +4. Ipak, u drugih pet minuta prvog perioda Fenerbahče je zaigrao mnogo bolje, i pre svega zahvaljujući Veselom i Datomeu imao 17:11.

Nije Zvezda dala domaćinu da se odlepi, štaviše imala je sredinom drugog perioda ponovo +4 (21:25). Ipak, nakon tehničke Antiću, a potom i treneru Alimpijeviću koji su protestvovali zbog nekih diskutabilnih odluka, domaći su ponovo došli u prednost. Napravili su seriju 11:0, razigrali su se i Meli i Gudurić, ali je na drugoj strani trojkom uzvratio Dangubić. U finišu je van ritma bio i novajlija Enis, i na kraju poluvremena bilo je 41:33 za Fenerbahče.

Treća četvrtina bila je kobna po Zvezdu, nije bilo rešenja u napadu, što najbolje svedoči samo 9 postignutih poena “crveno-belih”. U napadu domaćih se razigrao Bredli Vonamejker, pomagao je Veseli, pa se pred poslednju deonicu na semaforu Ulker Arene stajalo velikih +20 (62:42).

Serijom Beograđana 4:0 počela je poslednja četvrtina, pa je Obradović zatražio tajm-aut. Čini se da je bilo uspešno, jer su Veseli, Nanali i Meli odmah ubacili u veću brzinu i Fener je 6.26 do kraja imao +25 (73:48).

Do kraja je domaćin siguno priveo meč kraju, u jednom momentu bilo je i +31 za Fener, gosti su bili potpuno demoralisani, a konačan rezultat je glasio 82:56.

Tim iz Istanbula imao je petoricu dvocifrenih u svojim redovima. Veseli je bio najefikasniji sa 15 poena i 8 skokova. Datome i Vonamejker su ubacili 13, Nanali 12, a Meli 10 poena. Kod “crveno-belih” bolji od ostalih bio je Dobrić sa 15 ubačenih poena, dok su svi ostali bili na jednocifrenom košgeterskom učinku.

Fenerbahče nakon ovog kola ima učinak od devet trijumfa i četiri izgubljena meča, dok je Crvena zvezda zabeležila pet pobeda i osam poraza.

FENERBAHČE – CRVENA ZVEZDA 82:56 (17:11, 24:22, 21:9, 20:14)

Dvorana: Ulker Arena.

Gledalaca: 10.439.

Sudije: Hristos Hristodulu (Grčka), Fernando Roša (Portugal), Mikele Rosi (Italija)

FENERBAHČE: Tompson 4, Meli 10, Mahmutoglu 0, Vonamejker 13, Slukas 2 (8as), Nanali 12, Gudurić 6, Veseli 15 (8sk), Guler 4, Kalinić 0, Dikson 3, Datome 13.

CRVENA ZVEZDA MTS: Dangubić 3, Davidovac 1, Lazić 0, Antić 6, Dobrić 15, Feldin 6, Janković 4, Ročesti 9, Lesor 7 (9sk), Enis 3, Jovanović 2, Bjelica 0.