Miler promašio zicer za pobedu: Partizan posle drame izgubio od Limoža!

U pretposlednjem kolu grupne faze drugorangiranog evroliginog takmičenja u dvorani „Aleksandar Nikolić“ francuski Limož je slavio 101:98 u neizvesnoj i uzbudljivoj završnici, u kojoj je Patrik Miler promašio pobedu „crno-belih“.

U meču bez većeg rezultatskog značaja, Partizan je odigrao po starom, ponovo je u Evrokupu primio više od 100 poena, ali je i u takvom odnosu snaga imao šansu za pobedu.

Rivali su bili u egalu posle prvih pet minuta (5:5), ali je Partizan trojkama Aranitovića i Andrića, te uz po jedno bacanje Amerikanaca Milera i Vilijams-Gosa došao do prednosti (18:12).

No, finiš prvog kvartala je pripao Francuzima, koji su čak uspeli u jednom momentu da preokrenu, trojkom Kartera (19:18), ali je tri sekunde pre kraja pogodio Miler (20:19).

Druga četvrtina bila je još bolja za domaće, koji su imali pre svega sjajnu napadačku produkciju. Posle poena Aranitovića u 16. minutu „crno-beli“ su vodili sa 39:30, do poluvremena zadržana je ista razlika (51:42).

Ali, po ko zna koji put ove sezone Partizan je odigrao lošu treću četvrtinu u Evrokupu. Limož je to znao da kazni, te je posle „dva plus jedan“ Žaitea prišao na četiri poena minusa (56:52).

Bilo je mnogo oscilacija u timu Nenada Čanka, Partizan je još jednom poveo, čak i dvocifrenom razlikom (64:54), ali je usledio veliki pad u finišu ovog kvartala.

Toliki da su gosti stigli do izjednačenja, zaključno sa dalekometnom trojkom Hauarda uz zvuk sirene (76:76). Kad je početkom poslednje četvrtine Lideka pogodio, Limož je posle dugo vremena vodio (78:76).

Trojke Kartera i Hejsa naterali su Čanka da šest minuta pre kraja zatraži tajm-aut (84:79). Urodilo je plodom, dvojka Tanaskovića, trojka Vilijams-Gosa, te pogodak Milera vratili su predost „crno-belima“ (86:84).

Na tri minuta prnje kraja novo izjednačenje (88:88), uz napomenu da je od četiri bacanja Šalić ubacio dva u tim momentima. No, posle monstruoznog zakucavanja Milera trener Limoža je tražio tajm-aut (90:88).

Miler je košem uz ubačeno dodatno slobodno bacanje „poništio“ tri poena Buteja, ali je isti igrač gostima doneo prednost izjednačenje na minut i po do kraja (93:93).

Vilijams-Gos je potom bio sjajan iza linije 6,75, baš kao i Hejs. Na isti način nije uzvratio Andrić, a kad je novi dalekometni hitac pogodio Karter, 33 sekunde pre kraja, Čanak je zatražio tajm-aut (99:96).

Džojs je na liniju bacanja poslao Vilijams-Gosa, a ovaj je pogodio oba puta (99:98). Na 31 sekund pre kraja, posle tajm-auta gostiju, Čanak je odlučio da brani napad, a Žaite je načinio faul u napadu.

Trener Partizana je na 16 sekundi pre kraja tražio tajm-aut. No, Miler je promašio zicer, a u kontri je Butej bio nemilosrdan, za konačnu odluku (101:98).

PARTIZAN – LIMOŽ 98:101 (20:19, 31:23, 25:34, 22:25)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“.

Gledalaca: 700.

Sudije: Miguel Perez Perez (Španija), Petri Mantila (Finska) i Arturas Sukis (Litvanija).

PARTIZAN: Miler 26, Vilijams-Gos 28, Tadić, Aranitović 5, Jovanović, Marinković, Tanasković 5, Veličković, Pecarski 8, Andrić 8, Stevanović, Šalić 18.

LIMOŽ: Džojs 8, Bazile, Lideka 10, Žaite 9, Hajs 22, Morensi 4, Gibson 7, Karter 17, Hauard 3, Butej 21.