Favoriti sigurni: PSŽ nastavio teror nad rivalima, borba Liona, Monaka i Marseja za “prvu pratilju”!

Svih dvadeset timova u francuskom prvenstvu večeras je istrčalo na teren kako bi se u jednoj večeri kompletiralo 19. kolo Lige 1.

Vodeći PSŽ došao je do još jedne ubedljive pobede. Na Parku prinčeva vodeća ekipa lige pobedila je Kaen 3:1. Domaćine je fenomenalnim golom u 21. minutu u vođstvo doveo Kavani, a u drugom poluvremenu pala su još dva gola. U 57. minutu pogodio je Mbape, a na 3:0 povisio je u 81. minutu Berčiče. Santini je u 90. minutu sa bele tačke postigao počasni pogodak za Ren.

Delovalo je da bi Lion mogao da se popne na drugu poziciju na tabeli jer je dobio Tuluz s 1:2 u gostima, ali mu je planove pokvario Monako.

“Kneževi” su na domaćem terenu pobedili Ren sa 2:1. Falkao je u 20. minutu pogodio za 1:0. Kazri je poravnao na 1:1 s bele tačke u 59. minutu, a tri boda domaćinima doneo je sjajnim udarcem u 81. minutu Keita.

Dodajmo da su “lavovi” bili bolji od Tuluza golovima Nabila Fekira i Rafaela, domaćini su dali počasni gol tik pred sudijski zvižduk tako da nije bilo vremena za preokret.

Još jedan od klubova koji su se kockali večeras bio je Marselj. Troa je poveo u gostima u 14. minutu, ali su potom za domaćina s Velodroma redom pogađali Paje, Luiz Gustavo i Žermen. Ispostavilo se na kraju da je Marselj bio ubedljiv – 3:1. Čeka nastavak takmičenja s četvrte pozicije i tri boda manje u odnosu na drugoplasirane Monako i Lion.