LIGA KUP: Senzacija u Bristolu, Junajted na kolenima! Čelsi slavio u dramatičnom finišu!

Nakon Arsenala i Mančester Sitija, koji su sinoć overili plasman u polufinale engleskog Karabao kupa (Liga kup), večeras su to isto učinili Čelsi i Bristol Siti, koji je načinio senzaciju i eliminisao Mančester Junajted!

Kako je to običaj kod Engleza, odmah nakon mečeva izvučeni su parovi polufinala pa će tako nakon čudesne pobede u četvtfinalu protiv Junajteda, Bristol pokušati da plasman u finale overi u dvomeču sa drugim mančesterskim klubom Sitijem, dok je u drugom polufinalu na programu londonski derbi između Čelsija i Arsenala. Prvi mečevi su na programu 8. a revanši 22. januara.

Jednu od najvećih pobeda u istoriji kluba Bristol Sitiju je doneo Kori Smit pogotokom u drugom minutu sudijske nadokande za 2:1 kada su svi na stadionu Ešton Gejt očekivali produžetke.

A onda je usledio pravi delirijum. Izdržao je Bristol još par napada Junajteda u poslednjim trenucima nadoknade, a posle sudijskog zvižduka za kraj, na teren je utrčalo više desetina domaćih navijača da se svojim igračima proslave veliki uspeh.

Bio je ovo meč u kojem je Mančester češće napadao, ali je Bristol prvi došao do pogotka. Džoi Brajan je u 51. minutu savladao rezervnog golmana gostiju Romera. Samo sedam minuta kasnije Zlatan Ibrahimović je pokazao da još ima magije u nogama. Ovo mu je bio prvi start posle osam meseci, a u 58. minutu je golom iz slobodnog udarca doneo izjednačenje.

Ispostavilo se na kraju da ni to nije bilo dovoljno da Junajted izbegne bolan poraz.

Sa druge strane londonski Čelsi je i dalje u igri za sve trofeje. “Plavci” su na Stamford Bridžu uz dosta muke pobedili Bornmaut sa 2:1 i plasirali se u polufinale.

Ekipa Antonija Kontea čini se, polako opet hvata pobednički ritam, mada je evidentno da tu ima još mnogo stvari da se popravi.

Junak večerašnje pobede bio je španski napadač Alvaro Morata koji je dao pobedonosni gol u prvom minutu nadoknade posle asistencije petom Edena Azara.

“Plavci” su inače poveli u 13. minutu preko Vilijana, ali je Den Gosling u 90. minutu izjednačio i dao nadu gostujućim navijačima koja je doduše trajala samo do sledećeg napada, kada je Morata izbori prolaz svog tima.