EL: Pao naneo Zvezdi prvi poraz u Pioniru

Zvezda je pretrpela poraz u Beogradu, drugi evroligaški u nizu, posle onog u Istanbulu od Fenerbahčea, Panatinaikos je slavio u dramatičnom finišu 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11).

Ne baš najbolji start „crveno-belih“, posle trojke Singltona poveo je PAO 13:7 u 4. minutu, usledila je izmena, ušao je Antić umesto Lesora i situacija se okrenula. Tri i po minuta pre kraja prvog kvartala Dangubić je promašio ispod koša, a onda je ostvario dva skoka u napadu, na kraju i zakucao za 15:13 okončavši seriju 8:0.

Igralo se u serijama, usledila je ona 9:0 gostiju iz Atine i prednost 22:15, pa onda nova Zvezdina 8:0 zaključena trojkom Feldina za prednost 23:22.

Potom je prednost prelazila sa jedne na drugu stranu, da bi poslednji napad pred poluvreme pri rezultatu 38:38 imali gosti. Markus Denmon je sa sirenom preko ruke Dangubića bacivši se unazad pogodio trojku za vođstvo Panatinaikosa 41:38 na velikom predahu.

Pri skoru 42:44 usledila je serija 11:0 Atinjana kojom su došli do dvocifrene razlike (55:42). Zvezda je polako počela da je topi, sa jednocifrenim minusom ušla u poslednji kvartal, polako „krckala“ prednost gostiju, došla do 63:66 samo 106 sekundi pre kraja, a onda propustila dva napada, u drugom je 25 sekundi pre kraja Feldin promašio trojku za izjednačenje.

Fauliran je brzopotezno Rivers, od tri bacanja (jedno ponovljeno) pogodio je samo jedno za 67:63, a onda je Ročesti dobio „bananu“ 17 sekundi pre kraja, ali je Zvezdi ostao napad.

Probao je ponovo Ročesti, sada trojku posle usporenog napada, ali je lopta od obruča završila u autu. Lodžeski je potom pogodio dva bacanja, a Feldin promašio još jednu dalekometnu trojku i sa njom zaključio drugi evroligaški poraz u nizu.

Crvena zvezda – Panatinaikos 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11)

Beograd – Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Gledalaca: 5.978.

Sudije: Migel Perez Perez (Španija), Petri Mantila (Finska), Sefi Šemeš (Izrael).

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 4, Davidovac, Lazić 3, Antić 2, Dobrić 5, Feldin 21, Janković 5, Ročesti 7, Lesor 8, Enis, Jovanović, Bjelica 8. Trener: Dušan Alimpijević.

PANATINAIKOS: Singlton 8, Rivers 3, Papas 1, Denmon 16, Gist 16, Vujukas 3, Lekavičius 6, Gebrijel 3, Ogast, Lodžeski 7, Antetokunpo 6, Mitoglu. Trener: Ćavi Paskval.

U sledećem kolu Crvena zvezda gostuje Armaniju u Milanu.