Bilbao savladao Betis, prvi poraz Atletika

Ostao je samo jedan neporaženi tim u Primeri – Barselona. Za to se večeras pobrinuo njen gradski rival Espanjol koji je pred svojim navijačima savladao Atletiko Madrid sa 1:0.

U 88. minutu je Korea loše primio loptu, Pijati poveo napad, prosledio do Granera, a ovaj iz prve pronašao Serhija Garsiju na drugoj strani koji je matirao Oblaka. Ujedno, to mu je bio i prvenac ove sezone.

Pre ovog meča Atletik Bilbao je na gostovanju savladao Betis sa 2:0. Amat je ostavio svoj tim na cedilu u 34. minutu kada je pokušao da šutne protivnika koji je ležao na zemlji u kaznenom prostoru. Pomalo teatralna reakcija, pošto do kontakta nije došlo, ali je arbitar to video i pokazao mu direktan crveni karton. Raul Garsija je preuzeo odgovornost, poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

U 85. minutu se Aduric dobro ubacio spremao se da uputi centaršut sa desne strane, ali je Fedal umesto kornera, loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Kada je stanje na tabeli u pitanju, Barselona je prva sa 42 boda, Atletiko ima 36, Valensija 34, a Real Madrid 31.