BOLJE NIJE MOGLO! Fudbal na ostrvu je spektakl, potvrdili su Arsenal i Liverpul!

To je Liverpul, od sjaja do očaja i tako nekoliko puta u toku samo 90 minuta! Fudbaleri Arsenala i Liverpula igrali su u Londonu nerešeno 3:3 (0:1) u spektakularnoj derbi utakmici 19. kola engleske Premijer lige. U meču na stadionu Emirejts viđeno je šest golova, uz mnogo uzbuđenja, ali fudbalski rolerkoster na kraju nije iznedrio pobednika. Navikli smo na čudesan fudbal poslednjih sezona kada igraju Vengerovi i Klopovi puleni, ali ovo večeras je bilo magično!

Otvaranje na Emirejtesu bilo je mirno, na obe strane, sve dok Kutinjov pokušaj levicom sa ruba šesnaesterca (lopta mu je prešla preko noge) nije najavio Liverpulovo preuzimanje inicijative. U desetom minutu povredio se Henderson, a u igru je ušao Milner.

Arsenal je bio očajan kada je imao posed lopte. Tim Arsena Vengera nije bio u stanju povezati više od dva precizna dodavanja, dok su Liverpulu dva ili tri dodavanja bila dovoljna da nakon grešaka domaće ekipe stvori ozbiljne prilike.

U 22. i 24. minutu Firmino je dvaput, nakon centaršuta na drugu stativu sa levog krila, bio blizu pogotka. U prvoj situaciji njegov udarac odbranio je Čeh, u drugoj je njegov pokušaj otišao iznad gola.

Ali samo dva minuta kasnije “redsi” su došli u vođstvo. Milner je sjajnim dodavanjem na desnom krilu izbacio Salaha čije se nisko dodavanje u šesnaesterac prema Kutinju odbilo od Koščielnija nakon čega je Brazilac sa šest metara glavom prebacio Čeha za vođstvo Liverpula 1:0.

Blizu pogotka Firmino je bio i u 32. minutu, sada je njegov pokušaj sa ruba šesnaesterca nogom završio tik iznad prečke. Do kraja poluvremena Lovren je nakon prekida propustio namestiti gol Maneu kada je promašio loptu, a Salah je promašio dva zicera. Prvi mu je, nakon pogreške Koščielnija, u situaciji jedan na jedan skinuo Čeh, odbijenu loptu iz voleja je pokupio Mane, a mreža se ipak nije tresla. Drugi put Salah levom nogom nije uspeo zahvatiti povratnu loptu.

Teško je tačno opisati šta se događalo u drugom poluvremenu, jer su za samo sedam minuta pala čak četiri gola. Liverpul je na početku nastavka ponovno delovao opasnije i u 52. minutu Salah je nakon kontra-napada, uz malu pomoć Mustafija, povisio na 2:0.

Međutim, već u sledećem napadu, u odbrani Liverpula zaspao je Gomez, ispred njega se ubacio Sančez i Beljerinov centaršut sa desnog krila glavom poslao kroz noge Minjolea za 2:1.

Tri minuta kasnije aka je opalio loptu sa nešto manje od 30 metara, a Minjole je njegov udarac pokušao odbraniti jednom rukom. Lopta je završila u mreži za 2:2 na semaforu.

A samo dva minuta nakon toga, posle sjajnog duplog pasa Lakazeta i Ozila u šesnaestercu Liverpula, veznjak Arsenala prebacio je golmana gostiju za veliki preokret Arsenala koji je u pet minuta postigao tri gola. Domaćini su poveli 3:2!

U 62. minutu Liverpul je umalo stigao do izjednačenja. Sa levog krila centaršut je poslao Kutinjo, a na drugoj stativi u bliži ugao šutira Mane, a njegov udarac još jednom brani Čeh. Ipak, Liverpul je pogodio treći put u 71. minutu susreta. Firmino je ostao sam na rubu šesnaesterca, levicom je snažno pucao više-manje po sredini gola, Čeh je zakačio loptu, koja se potom otkotrljala u mrežu za 3:3.

Do kraja utakmice najbolje šanse imali su, s jedne strane, Beljerin i, sa druge, Salah, ali mreže se više nisu tresle.

Podelom bodova situacija na tabeli ostala je ista. Liverpul je na četvrtom mestu sa 35 bodova, Arsenal ima bod manje i petoplasirani je tim Premijer lige. Svi preostali mečevi 19. kola na programu su u subotu.