“CRNO-BELIMA” VISI PLEJ-OF: Šokantan meč u Pioniru, Partizan prokockao +21 i izgubio od Mornara!

Košarkaši Partizana izgubili su večeras od ekipe Mornara u meču 13. kola ABA lige rezultatom 93:98 (25:7, 25:30, 19:31, 24:30). Verovali ili ne, “crno-beli“ su poraženi od tima za koji je poene ubacivalo svega šest igrača.

Fantastičnu prvu četvrtinu odigrao je Partizan, posle deset minuta rezultat je glasio 25:7! Malo ko je tada verovao da će Barani u bilo kom trenutku meča biti u igri. Osim poena Lukovića za vođstvo Mornara (2:0), sve je išlo na “crno-belu” vodenicu. Serija Beograđana je potrajala do 17:2! Poenima Tanaskovića u 12. minutu Partizan je imao i 20 poena viška (29:9).

Uhvatili su gosti napadački ritam u drugoj četvrtini, ali im je u odbrani još uvek prilično škripalo. Na tri i po minuta pre odlaska na odmor Partizan je imao ogromnu razliku (44:23). Do poluvremena Mornar je uspeo da smanji razliku, zaključno sa poenima Relija-Rosa za “samo” 13 poena zaostatka (50:37).

A potom šokantna četvrtina za “grobare”. Mornar je zaigrao fantastično, opustili su se Barani, počeli da pogađaju iz svih situacija, pa su u 27. minutu pogotkom Relija-Rosa čak i poveli (62:61). Uzvratio je Miler dvojkom, ali je potom Nidam pogodio trojku sa devet metara, te je Čanak morao da traži tajm-aut (65:63). Fantastičan je u trećem kvartalu bio Uroš Luković, koji je pokazao “crno-belima” da je možda i najveća greška što su ga olako ispustili na kraju sezone. Pred ulazak u poslednju četvrtinu Partizan je imao poen viška, uz pogotke Gavrilovića sa linije slobodnih bacanja (69:68).

Na startu poslednjeg dela Marinković je ubacio tek prvu trojku, za oduševljenje na tribinama (72:68). No, drama je tad tek počela! Dva dobra poteza Strahinje Gavrilovića donela su Partizanu prednost na tri minuta pre kraja (82:80). Ali, gosti su imali maestralnog Lukovića, koji ih je mučio i skokovima u napadu, pa je sa dva bacanja vratio izjednačenje, a Mićović je vratio prednost Mornaru (84:82). Andrić je trojkom ponovo zagrejao dlanove “grobara” (85:84), ali je odmah brutalno uzvratio Reli-Ros (87:85), potom je Nidam ukrao loptu, a Luković zakucao za svoj 24. poen (89:85). Na 51 sekund do kraja Andrić je pogodio trojku iz drugog ćoška (89:88), ali je potom Nidam još jednom uzvratio (92:88). Kao protiv Limoža Miler je promašio zicer, a Luković je sa dva bacanja doneo šest poena viška Baranima, tačno pola minuta pre kraja (94:88). Vodili su gosti i sa 96:90, a Andrić je osam sekundi pre kraja ubacio trojku (96:93). Pavićević je zatražio tajm-aut, a Reli-Ros je bio smiren sa linije slobodnih bacanja (98:93). Bio je to kraj susreta.

PARTIZAN – MORNAR 93:98 (25:7, 25:30, 19:31, 24:30)

Dvorana: “Aleksandar Nikolić”.

Gledalaca: 3.700.

Sudije: Ilija Belošević, Milan Nedović i Radoš Savović.

PARTIZAN: Miler 16, Vilijams-Gos 16, Tadić, Aranitović 8, Marinković 3, Tanasković 2, Veličković 11, Pecarski 6, Gavrilović 10, Andrić 15, Šalić 6.

MORNAR: Pavićević, Ćalić, Mićović 16, Nidam 17, Mijović, Pavić, Vujošević, Mugoša, Reli-Ros 21, Vranješ 10, Bakić 8, Luković 26.

ABA LIGA, 13. KOLO:

MZT – FMP 67:72 (18:19, 21:11, 13:19, 15:23)

Partizan – Mornar 93:98 (25:7, 25:30, 19:31, 24:30)

Olimpija – Cibona 78:80 (20:20, 15:18, 29:19, 14:23)

19.00 Cedevita – Zadar

21.00 Budućnost – Igokea

Ponedeljak:

18.00 Mega Bemaks – Crvena zvezda

Tabela:

Crvena zvezda (meč manje) i Budućnost (meč manje) po 10-2, Cedevita (meč manje) 9-3, FMP, Partizan, Cibona i Mornar po 6-7, Zadar (meč manje) po 6-6, Igokea (meč manje), Olimpija 5-8, Mega (meč manje) 4-8, MZT 2-11.