EVROLIGA: Spanulis presudio Efesu, Nedović sjajan, agonija Barse

Košarkaši CSKA dele prvo mesto na tabeli Evrolige sa Olimpijakosom posle pobede nad Himkijem sa 79:68 u 14. kolu, dok je junak Atinjana Vasilis Spanulis zbog trojke za trijumf nad Efesom u gostima – 61:58.

CSKA je jedini bio ubedljiv i slavio je sa plus 11 da pokaže Himkiju ko je gazda Moskve, za šta su se najviše pobrinuli Kori Higins sa 26 i Nikita Kurbanov sa 18 poena.

Na Bosforu je odigran prikazan najslabiji evroligaški duel ove sezone, u kome je Olimpijakos trojkom Vasilisa Spanulisa, minut pre kraja u njegovom stilu, presudio Efesu. Legendarni grčki plej je bio i najefikasniji sa 12 poena, uz po četiri skoka i asistencije. Naš Nikola Milutinov nije igrao zbog povrede, dok je Vladimir Štimac kod domaćina imao po šest poena i uhvaćenih lopti.

Unikaha je nadigrala Armani u Malagi uz odličnu partiju Nemanje Nedovića. Reprezentativac Srbije je postigao 15 poena kao i Džef Bruks, i dodao po skok, asistenciju i ukradenu loptu za 27 minuta.

Dragan Milosavljević je na parketu proveo 19 minuta i za to vreme promašio tri šuta iz igre, ali je imao četiri uhvaćene lopte.

Na kraju još jedna tragedija Barselone koja se vratila od čak minus 22 (65:43) koliko je iznosila razlika u trećoj četvrtini na gostovanju Baskoniji, ali je doživela šesti uzastopni poraz u svim takmičenjima iako je povela u finišu (81:82).