Minimalac Fiorentine u debiju Milenkovića, Bolonja preokretom do trijumfa!

Fudbaleri Fiorentine pobedili su večeras u gostima Kaljari sa 1:0 u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

„Viola“ je do pobede došla golom Kume Babakara u 82. minutu na asistenciju Federika Kijeze.

Kaljari je meč završio s desetoricom igrača na terenu, pošto je Žoao Pedro dobio direktan crveni karton u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Srpski internacionalac Nikola Milenković konačno je dobio priliku u redovima gostujućeg tima. Bivši štoper Partizana našao se u startnoj postavi, po ocenama mnogih odigrao sjajan meč, a teren je napustio sedam minuta pre kraja.

Pre ovog meča Bolonja je sa 3:2 pobedila Kjevo. Gosti su sve do 81. minuta imali prednost od 2:1, ali je tada Poli dobio drugi žuti karton, a Kaćatore četiri minuta posle toga izjednačio. Strelac gola je potom postao i tragičar. Pred svojim kaznenim prostorom se okliznuo, poklonio loptu Destru, koji je taj poklon pretvorio u gol i tri boda za svoj tim. Nenad Tomović i Ivan Radovanović su odigrali svih 90 minuta za domaćina.

Fiorentina je sedma na tabeli sa 26 bodova, Bolonja je deseta sa 24, Kjevo ima 21 na 13. mestu, dok je Kaljari 15. sa 17 osvojenih bodova.