Napoli preokretom do trijumfa, Lacio ubedljiv, Inter do drugog poraza u nizu

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu Krotone sa 4:0, u utakmici 17. kola italijanskog prvenstva.

Domaći su poveli u 56. minutu preko Džordana Lukakua, a prednost je udvostručio Ćiro Imobile u 78. minutu. Treći gol postigao je Senad Lulić u 86. minutu, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Felipe Anderson.

Dušan Basta nije igrao za Rimljane, Sergej Milinković-Savić je na terenu bio do 65. minuta kada ga je zamenio strelac gola Lulić.

Napoli je preokrenuo protiv Sampodije kod kuće podno Vezuva još do kraja prvog poluvremena (3:2), a do kraja više nije bilo golova, samo crveni karton za Ruija u 77. minutu, ali su domaći izdržali, zborili pobedu i učvrstili se na prvom mestu.

Inter je opet proklizao! Poraženi na gostovanju Sasuolu sa 1:0 i definitivno izgubili korak sa vodećim Napolijem. Ovo je Interu bio drugi uzastopni poraz, dok je Sasuolo upisao treći uzastopni trijumf u Seriji A i ozbiljno pobegao od opasne zone na tabeli.

Ni penal na današnjoj utakmici nije bio dovoljan Interu da izbegne poraz koji možda i nije tako neočekivan. Naime, u poslednjih sedam međusobnih okršaja, ovo je bila čak šesta pobeda Sasuola.

Jedini gol na utakmici bio je delo Dijega Falćinelija u 34. minutu posle asistencije Politana. A u 49. minutu Frančesko Aćerbi je igrao rukom u kaznenom prostoru, Inter je opravdano dobio penal, ali je Andrea Konsilji odbranio udarac Mauru Ikardiju.

Kjevo – Bolonja 2:3

(Ingleze 32′, Kaćiatore 85′ – Destro 4′, 90′, Verdi 50′)

Kaljari – Fiorentina 0:1