RUKOMET (M): Železničar ruši sve pred sobom, Partizan preokretom do trijumfa

Gledalaca: 500.

Sudije: Blagojević i Đokić.

Sedmerci: Partizan 3 (3), Mokra Gora 8 (3).

Isključenja: Partizana 8, Mokra Gora 10 minuta.

PARTIZAN: Butulija 3, Jokić, Živković 3, Grubić, Radovanović 3, Pavlović, Milenković, Mikić 3, Pižurica 1, Radivojević, Trnavac (2 odbrane), Stevanović 5, Ivanović 1, Glendža, Maksić 8, Milosavljev (16 odbrana).

MOKRA GORA: Orlović, Milić 4, Tomić, Božović, Aleksić, Nikolić 4, Milenković, Vuković 8, Košanin, Kosalović, Kasalović 1, Aleksić, Simović, Utvić 1, Đukić 2, Stanković 1.

Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena, Mokra Gora bolja u prvom, Partizan u drugom. U 19. minutu je na semaforu stajalo 11:4 i to je bila najveća razlika za Mokru Gora, koja je u prestonici igrala maestralno.

Do odlaska na odmor tim Nedeljka Vučkovića je bio siguran, raspoložen, precizan, dok Partizanu ništa nije polazilo za rukom i delovao je prilično nemoćno.

U nastavku utakmice kao da su drugi timovi izašli na teren. Partizan je za dvanaest minuta napravio seriju 8:2 i u 42. minutu stigao na samo gol zaostatka – 16:15.

Tri minuta kasnije tim iz Humske je uspeo da izjednači (17:17), a potom golom Butulije i da povede. Ova serija kao da je sasekla goste, pa su „crno-beli“ preko Maksića, Stevanovića i Butulije došli i do četiri gola viška, 21:17. Meč je potom rutinski priveden kraju.