METALOPLASTIKA – CRVENA ZVEZDA 30:34 (15:17)

Sudije: Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac).

Sedmerci: Metaloplastika 4 (3), Crvena zvezda 5 (4).

Isključenja: Metaloplastika 8, Crvena zvezda 12 minuta.

Semafor: 1:5 (5), 7:11 (18), 10:16 (26), 16:17 (31), 18:22 (40), 25:30 (53).

METALOPLASTIKA: Vorkapić 8, Pisarić 1, Srdanović, Došen, Marinović, Brajović, Đukić 5, Jezdimirović 1, Mitrović 3, Puljizović 3, Milić, Vladisavljević (6 odbrana, 1 sedmerac), Bomaštar, Trkulja 5, Milovanović 3, Kljajić (3 odbrane). Trener: Vladan Jordović.

CRVENA ZVEZDA: Šotić 6, Radisavljević, Mošić 5, A. Babić 4, Ljubojević, Pešić 2, Ljubenović (6 odbrana, 1 sedmerac), Bugarinović, Milosavljević 3, Pejčinović (odbrana), Matičić 7, Mandić 3, D. Babić 2, Kljajić, Zejak 2, Đurković. Trener: Nenad Peruničić.

Nisu uspeli Šapčani da u kratkom vremenskom roku po drugi put savladaju ekipu Crvene zvezde. Metaloplastika je pre desetak dana u Kupu Srbije slavila 32:27 na istom terenu, a sada je u Zorki slavila ekipa iz Beograda.

Bili su gosti u stalnom vođstvu od samog početka pa do kraja prvog poluvremena. Vodili su u opsegu od tri do šest golova prednosti ali pri samom kraju poluvremena domaći prave seriju 4:0 i uspevaju da smanje to Zvezdino vođstvo na samo dva gola prednosti pa se tako na poluvreme odlazi rezultatom 15:17.

Prvi deo igre obeležili su Mošić i Matičić golovima i Ljubenović na golu svojim odbranama, a kod domaćih u tom delu efikasniji od ostalih bili su Đukić, Vorkapić i Trkulja.

Drugi deo utakmice započinje golom domaćina, a prednost gostiju iznosi samo jedan gol. Bili su Šapčani u prilici u četiri navrata da se približe i izjednače rezultat no to im nije polazilo za rukom.

Beogradska ekipa u narednom delu igre rutinski ponovo povećava svoje vođstvo i drži stalnu prednost od tri do pet golova. U tom delu igre srušeni igrač bio je levokrilni napadač Crvene zvezde Šotić koji je sa par lakih golova zapečatio sudbinu šabačke ekipe te je tako doživela poraz od četiri gola prednosti. Sasvim zaslužena pobeda „crveno-belih“.