BOKSING DEJ JE SJAJNO POČEO! Kejnovi rekordi u pobedi Totenhema!

Totenhem je u prvom meču odigranom na Boksing dej deklasirao Sautempton, a meč će ostati upamćen i po rekordu Harija Kejna. Biće velika šteta što ovaj Totenhem verovatno nikada neće osvojiti titulu šampiona Engleske, i što to, pre svih, neće učiniti Hari Kejn kao prva violina kluba iz Severnog Londona!

Totenhem je slavio sa ubedljivih 5:2 (2:0) u prvom meču 20. kola Premijer lige. Hari Kejn je prvim golom na meču postao rekorder Premijer lige po broju postignutih golova u jednoj kalendarskoj godini, a do kraja meča postigao je još dva gola – ukupno 39. u 2017. godini u elitnom rangu engleksog fudbala. Kejnu je ovo šesti het – trik u Premijer ligi u 2017. godini pa je i po tome rekorder lige.

Hari Kejn je golove postigao u 22, 39. i 67. minutu meča, a u strelce su se za „sparse“ upisali i Dele Ali i Heung Min Son.

Prvi pogodak za Sautempton postigao je Sofian Bufal. Dušan Tadić ušao je u igru u 63. minutu, a u strelce se upisao u 82. minutu meča za 5:2.

Virdžil van Dajk ponovo nije bio ni u protokolu u gostujućem timu što će dodatno „podgrejati“ priče o njegovom odlasku iz Sautemptona.