MURINJO U VELIKOM PROBLEMU! Treći uzastopni remi Junajteda, bez Ibre i Lukakua na Everton!

Mančester Junajted potresa velika kriza. „Crveni đavoli“ mogu biti veoma srećni što je kombinovani tim Sautemptona napustio „Teatar snova“ samo sa bodom u džepu – 0:0. „Sveci“ su bili bolji tokom 90 minuta na Old Trafordu, a domaćina je još jednom spasio David de Hea, koji je sprečio Longa, Tadića i Bufala da se proslave nakon što su s lakoćom prelazili odbranu Mančester Junajteda.

Nakon 15 minuta izašao je Lukaku pa je bilo jasno da će Junajted biti u velikom problemu. Jedinu šansu u prvom delu propustio je Huan Mata, dok je na drugoj strani dva puta zapretio Vord-Prauz.

Sautempton je bio mnogo bolji u drugom poluvremenu, a nemoćni domaćin je mogao čak i da slava, da im pobedu nije upropastio Pol Pogba, koji je u 82. minutu poništio premijerligaški prvenac našem Nemanji Matiću pošto je ćušnuo u gol iz ofsajda loptu koja je išla ka nebranjenoj mreži.

Treći vezani remi, drugi uzastopni na Old Trafordu, još više je udaljio Mančester Junajted od lidera i gradskog rivala Mančester Sitija, koji im beži čak 14 bodova, uz utakmicu manje. Murinjov tim je izgubio večeras i drugu poziciju, koju je preuzeo Čelsi, pa se može reći da se ova 2017. godina užasno završila po njih.

Vestima sa „Teatra snova“ dodajmo i to da će Junajted biti silno oslabljen u narednom meču protiv evrtona na Gudisonu. Zlatan Ibrahimović mora da pauzira čak mesec dana zbog obnovljene povrede kolena. Za Lukakua se još ne zna stepen povrede nakon što je danas na nosilima iznet posle 15 minuta, ali prve prognoze kažu da će pauzirati dve nedelje iz predostrožnosti.