Petarda Čelzija, Liverpul preokretom do trijumfa, Svonsi iznenadio Votford

Čelzi je pobedio Stouk sa 5:0 na svom terenu, dok je Liverpul na Enfildu posle preokreta sa 2:1 trijumfovao protiv Lestera u utakmicama 21. kola engleske Premijer lige.

Konteovi puleni su na stadionu Stamford Bridž u potpunosti naigrali Stouk, iako u postavi „plavaca“ nije bilo Edena Azara i Seska Fabregasa. Londonski tim poveo je golom Antonija Ridigera u trećem minutu, da bi već u devetom Danijel Drinkvoter povisio na 2:0. Čelzi je već u 23. minutu vodio sa 3:0, a strelac je na asistenciju Vilijana bio Pedro. Iako nije bilo dileme o pitanju pobednika, „plavci“ su golovima Vilijana 73. i Davida Zapakoste u 89. overili trijumf.

Liverpul je posle 45 minuta igre pred svojim navijačima imao gol zaostatka za Lesterom, ali je Mohamed Salah sa dva gola doneo preokret i potvrdio da je u odličnoj formi. Lester je povei golom Džejmija Vardija u trećem minutu, da bi Salah svojim prvim golom u 52. doneo izjednačenje, a potom je pobedu „crvenih“ overio u 76. minutu.

Bornmut je na svom terenu sa 2:1 pobedio Everton, a golove je postigao Rajan Frejzer u 33. i 89. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za „karamele“ bio Idrisa Gaj u 57. minutu.

Svonsi je na gostovanju protiv Votfroda do pobede došao preokretom u poslednjih pet minuta utakmice. Votford je vodio od 11. minuta golom Andrea Karilja, da bi gosti preokrenuli pogocima Džordana Ajua u 86. i Lusijana Narsinga u 90. U duelu Hadersfila i Banrlija, kao i Njukasla i Brajtona nije bilo golova.

Dva meča današnjeg programa su završila nejneopopularnijim rezultatom – 0:0. Bodove su podelili Hadersfild i Barnli, odnosno Njukasl i Brajton.