Remi Fjorentine i Milana, istorijski trijumf Beneventa, kiks Rome!

U prvom meču 19. kola italijanske Serije A između Fjorentine i Milana nije bilo pobednika (1:1).

Tim iz Firence do prednosti je došao u 71. minutu. Strelac je bio Simeone, a asistent Birađi. Bila je to veoma lepa akcija Fjorentine i odlična završnica glavom mladog argentinskog napadača.

Tri minuta kasnije „roso-neri“ su došli do boda. Suso je šutirao sa desne strane, Sportielo je odbranio, ali na loptu je natrčao Čalhanoglu i pogodio za 1:1.

Naš Nikola Milenković meč je gledao sa klupe domaćih.

Remiji su viđeni i na duelima Roma – Sasuolo i Torino – Đenova.

„Vučica“ našeg Aleksandra Kolarova, koji je odigrao ceo meč, je golom Pelegrinija u 31. minutu došla do vođstva, ali je Misiroli u 78. pogodio za konačnih 1:1. Mora se reći da je Roma oštećena jer joj je poništen čist gol pet minuta pre kraja nakon pregledanog snimka. Takođe, pre toga je mrežu zatresao i Džeko, ali je taj pogodak opravdano poništen.

„Bikovi“ našeg Siniše Mihajlovića nisu uspeli da pobede Đenovu (0:0). Adem Ljajić nije igrao za Torino zbog povrede, dok je Vanja Milinković-Savić bio na klupi, baš kao i Darko Lazović kod Đenovljana.

Prvu pobedu u Seriji A ostvario je fenjeraš Benevento. Novajlija u ligi sa 1:0 srušio je „leteće magarce“. Strelac je bio Koda u 64. minutu. Ceo meč za Kjevo odigrali su Ivan Radovanović i Nenad Tomović.

Samdorija je golovima Kvaljarele u nadoknadi meča sa 2:0 srušila SPAL. Filip Đuričić bio je na klupi. Kaljari je sa 2:1 savladao Atalantu u gostima, baš kao i Udineze Bolonju.