SERIJA A: Jasno je da Inter nema ekipu za Skudeto, ali je Juve opet onaj stari!

Danas je Roma napravila možda i odlučujući kiks kojom je ispala iz trke za Skudeto, a od večeras ni Inter više ne možemo da smatramo nekim ozbiljnim rivalom Napoliju i Juventusu. Domaćin je nastavio seriju razočaravajućih rezultata pošto je na svom terenu u derbiju kola odirgao remi bez golova protiv gostujućeg Lacija – 0:0.

Lacio je večeras bio bolji i opasniji rival. Rimljani se nisu branili na Meaci, napadali su, pokušavali da dođu do pobede, ali je Ćiro Imobile zakazao i nije bio na nivou partija iz dosadašnjeg dela sezone. Prva ozbiljna šansa za Lacio je bila kada je Sergej Milinković Savić bombom sa distance zagrejao dlanove sjajnog Handanovića. Iz kornera koji je usledio, Bastos je promašio šansu utakmice kada je sam na petercu tukao glavom i nije uspeo da pogodi okvir gola. Na drugoj strani je Strakoša zaustavio Perišića i Valera.

U drugom poluvremenu najopasniji je bio Anderson koji je dva puta mogao da savlada Handanovića. Najzanimljiviji trenutak utakmice dogodio se u 60. minutu kada je posle centrašuta Imobilea lopta pogodila Škrinijara u ruku u kaznenom prostoru Intera. Sudija Roki je pokazao na belu tačku, ali je promenio odluku posle asistencije VAR tehnologije. Lopta je prvo pogodila Škrinijara u nogu, pa u ruku, i to prema proceni arbitra nije bila situacija za najstrožiju kaznu.

Juventus je sav svoj kvalitet demonstrirao je u završnoj utakmici kalendarske godine i pobedom u Veroni nastavio da pritiska vodeći Napoli – 3:1 (1:0).

Masimilijano Alegri je posle nekoliko utakmica „hlađenja“ vratio Paola Dibalu u prvih 11 i bez obzira što se ovaj doslovce „nije video“ dve trećine utakmice na Bentegodiju, ispostavilo se da je junak, jer je Argentinac u završnici s dva pogotka presudio borbenom i ne toliko kvaltetnom domaćinu.

Matuidi je već u šestom minutu doveo Juve u vođstvo, ali je bivši igrač ekipe iz Torina Martin Kaseres u 59. minutu doneo domaćinu izjednačenje. Ipak, Paolo Dibala je sa dva gola u razmaku od 72. do 77. minuta doneo trijumf Juventusu i vratio šampiona na minus jedan u odnosu na vodeći Napoli na kraju jesenjeg dela prvenstva.