Remi Verdera i Hofenhajma, trijumfalni povratak Super Marija Gomeza, hek-trik Fulkruga u trijumfu Hanovera!

Fudbaleri Verdera i Hofenhajma odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 18. kola nemačke Bundeslige, baš kao i Ajntraht i Frajburg, dok su pobede upisali Augsburg, Hanover i Štutgart.

Hofenhajm je propustio šansu da se pobedom protiv Verdera popne na tabeli, tako da je sada sedmi sa 27 bodova. Na drugoj strani, Verder je na 16. mestu sa 16. „Hof“ je poveo u današnjem meču golom Benjamina Hobnera u 39. minutu, a izjednačenje i bod domaćoj ekipi doneo je Teodor Gebre Selasije u 63. minutu.

Fudbaleri Augsburga pobedili su Hamburg sa 1:0 pogotkom Ku Đa Čeola u 45. minutu. Augsburg je trenutno osmi na tabeli sa 27 bodova, dok je Hamburg na pretposlednjoj, 17. poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Sve je ovog popodneva bilo u znaku Super Marija Gomeza! Štutgart je trijumfalno proslavio povratak iskusnog nemačkog golgetera u matični klub pobedom nad Hertom od 1:0, za koju se pobrinuo upravo Gomez u 78. minutu. Mnogi nemački mediji pripisali su pogodak kao autogol Niklasa Štarka, ali pitanje je šta se tu desilo nakon što je Gomez probao da zahvati loptu i na čudesan način obraduje preko 50.000 navijača popularnih „švaba“. Povratak sa stilom i zamajac Štutgartu u borbi za opstanak.

Fudbaleri Ajntrahta i Frajburga odigrali su nerešeno 1:1, dok je najviše golova palo na meču Hanovera i Majnca – 3:2. Sva tri pogotka za domaćina postigao je Fulkrug. Ništa Flukrug danas nije epohalno radio, samo se maestralno kretao i u svakoj situaciji našao na pravom mestu što je odlika sjajnih golgetera.