KELN JE ŽIV! Treći vezani trijumf „jarčeva“! Lajpcig se oprostio od titule, Bajerova rapsodija u Hofenhajmu!

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su danas na gostujućem terenu Hofenhajm sa 4:1, u utakmici 19. kola nemačke Bundeslige i popeli se na drugo mesto na tabeli. Bajer je poveo u 43. minutu preko Leona Bejlija, a prednost je udvostručio Julijan Baumgartlinger u 51. minutu. Treći gol postigao je Lukas Alario u 70. minutu, a jedini strelac u domaćem timu bio je Adam Salaj u 86. minutu. Konačan rezultat postavio je Alario, svojim drugim golom na utakmici, u trećem minutu nadoknade vremena.

Borusija je u Menhengladbahu pobedila Augsburg sa 2:0, golovima Matijasa Gintera u 10. i Torgana Azara u 90. minutu.

Frajburg je kao domaćin pobedio Lajpcig sa 2:1 i nastavio niz dobrih rezultata u prvenstvu. Lajpcig je poveo u 65. minutu preko tima Vernera, a domaći su preokrenuli golovima Janika Haberera u 72. i Robina Koha u 76. minutu i na taj način dodatno odaljili goste od titule.

Majnc je na svom terenu pobedio Štutgart sa 3:2, a Ajntraht je kao gost bio bolji od Volfsburga sa 3:1. Luka Jović je dao gol za tim iz Frankfurta u 85. minutu meča.

U poslednjem meču dana Keln je kao gost savladao HSV i tako zabeležio treći uzastopni trijumf u prventstvu, te se na taj način potpuno uključio u borbu za opstanak! A činilo se da je to nemoguća misija… Ipak, večeras su gosti pokazali veliko srce i zasluženo oneli bodove iz Hamburga. Junak je bio Simon Terode, napadač koji je na poluzezoni došao iz Štutgarta. Postigao je golove u 27. i 67. minutu i približio Keln na samo tri boda od večerašnjeg rivala. Za opstanak će „jarčevi“ morati još dosta da se pomuče jer su timovi koji su iznad crte – Majnc, Volfsburg i Štutgart osam koraka ispred Kelna. Naš Miloš Jojić igrao je za goste do 88. minuta i asistirao kod drugog gola svog tima.