PL: Aguerova simultanka, Marsijal opet Junajtedov spasilac! Čelsi siguran protiv Brajtona, Luka strelac u porazu na Emirejtsu!

Brajton i Čelsi otvorili su 24. kolo engleske Premijer lige. Gosti su već posle šest minuta imali dva gola prednosti. Prvo je u trećem minutu pogodio Azar, a onda i Vilijan posle prelepe akcije. Domaći tim je do kraja prvog dela mogao do dva gola, ali je sudija Džonatan Mos propustio da dosudi penale za Brajton. U drugom delu igre viđena su još dva gola, prvo Azarov u 77. minutu, a onda i Mozesov u 89.

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas na gostujućem terenu Barnli sa 1:0, u utakmici 24. kola Premijer lige i učvrstili se na drugom mestu na tabeli. Jedini gol postigao je Entoni Marsijal u 54. minutu, posle dodavanja Romelua Lukakua. Francuz je pokazao da je u sjajnoj formi jer je u poslednja tri prvenstvena kola postigao isto toliko pogodaka.

Everton je odigrao nerešeno 1:1 na svom terenu protiv Vest Bromviča. Gosti su poveli u sedmom minutu golom Džeja Rodrigeza, a konačan rezultat postavio je Omar Nijase u 70. minutu. Utakmicu je obeležila i povreda igrača veziste Evertona Džejmsa Mekartija, koji je doživeo dvostruki prelom noge! Salomon Rondon je u 59. minutu meča želeo da šutira, Džejms Mekarti mu sklonio loptu sa noge. Koji sekund kasnije Irac se previjao od bodova, a Venecuelanac briznuo u plač jer je polomio nogu protivniku. I to na dva mesta!

Lester je kao domaćin pobedio Votford sa 2:0, a istim rezultatom završena je utakmica Stouka i Hadersfilda. Vest Hem i Bornmaut odigrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Arsenala pobedili su kao domaćini u londonskom derbiju Kristal Palas sa 4:1. Arsenal je postigao četiri gola za 22 minuta. Naćo Monreal doveo je „tobdžije“ u vođstvo u šestom minutu, a prednost je udvostručio Aleks Ivobi u 10. minutu. Treći gol postigao je Loran Koščelni u 13. minutu, a zanimljivo je da je za nakon gola Monreal upisao i dve asistencije. Ipak, u 34. minutu Naćo se povredio i morao je da van terena, a zamenio ga je Ejnsli Mejtlend-Najls. U drugom poluvremenu je Palas samo u pojedinim momentima uspeo da dođe do daha, a to je Luka Milivojević iskoristio 12 minuta pre kraja utakmice i postavio konačan rezultat. Arsenal je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede i šesti je na tabeli.

U poslednjem meču današnjeg dana Mančester Siti je rutinski na svom terenu savladao Njukasl rezultatom 3:1. Trostruki strelac bio je Serhio Aguero, a počasni gol za „svrake“ postigao je Marfi. Zanimljivo je da je fenomenalni Argentinac pre dve sezone postigao čak pet od ukupno šest Sitijevih golova protiv Njukasla na Etihadu, a sada je ponovo bio koban za četu Rafe Beniteza. „Građani“ su se tako nakon prošlonedeljnog poraza od Liverpula, prvog u šampionatu, vratili na prepoznatljivi pobednički kolosek.