Remi u Berlinu: Dortmund neka pripazi, sad „visi“ i Liga šampiona!

Fudbaleri Herte i Borusije remizirali u Berlinu rezultatom 1:1 (0:0), u premijernoj utakmici 19. kola nemačkog šampionata.

Ekipa Dortmunda je na ovoj utakmici nastupila bez nezadovoljnog Pjera Emerika Obamejanga, koji je glavom već odavno van kluba, a još jednom se potvrdilo da bez njega „milioneri“ nisu ista ekipa.

Prvo poluvreme na Olimpijskom stadionu u Berlinu proteklo je bez pogodaka, a već u prvom minutu nastavka Herta je došla do vođstva preko Davida Zelkea, koji je iskoristio asistenciju Lazara.

Imao je domaćin posle ovog pogotka šansu i da verovatno zatvori ovaj meč, ali umesto toga Dortmund je u 71. minutu došao do izjednjačenja preko Šinđija Kagave. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice, uprkos tome što je Borusija u finišu imala nekoliko vrlo izglednih šansi za pobedu, gde je u 80. minutu Isak pogodio i prečku.