Srbija preokretom do boda protiv Slovenije na premijeri EP u futsalu!

Futsal reprezentacija Srbije remizirala je sa domaćom Slovenijom na premijeri Evropskog prvenstva u ljubljanskoj dvorani Stožice – 2:2.

Pored današnjih rivala u Grupi A je i Italija, sa kojom se Srbija sastaje u četvrtak (20.45). Dve najbolje ekipe plasiraće se u četvrtfinale.

Domaćin je vodio 2:0, izabranici Gorana Ivančića uspeli su da prepolove zaostatak pre poluvremena, a konačnih 2:2 postavljeno je u poslednjem minutu, preciznije 28 sekundi pre kraja! Jeste u „Stožicama“ bilo 12.000 gledalaca, ali atmosfera ne može da se poredi sa onom u beogradskoj Areni na EP pre dve godine. Ova današnja bi se mogla oceniti kamernom.

Domaćin je bolje počeo i preko Fetića u 4. minutu i Vrhoveca u 15. došao do ubedljivih 2:0. Ipak, Srbija je uspela da smanji zaostatak pre odlaska na odmor. Učinio je to Ramić u 18. minutu. U nastavku „orlovi“ nisu srljali. Slovenci su iskoristili nekoliko grešaka naših igrača da stvore prilike, ali je u tom periodu golman Momčilović bio odličan. Na drugoj strani, srpski igrači nisu uspevali da stvore nijednu šansu, pretili su tek povremeno sa distance. U finišu je selektor Ivančić izveo golmana Momčilovića kako bi „orlovi“ imali igrača više u polju, što se isplatilo. Kocić je šutirao, Tomić malo promenio pravac lopti i ona je završila u mreži za 2:2!

Važno je istaći da je srpska reprezentacija igrala bez golmana Aksentijevića i kapitena Perića, koji su danas odradili suspenziju zbog kartona dobijenih u kvalifikacijama, pa će se staviti na raspolaganje selektoru Ivančiću za duel sa Italijom.