ZADOVOLJAN MURINJO, ZADOVOLJAN VENGER! Prvenci Sančeza i Obamejanga, slavio i Tadić!

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Hadersfild sa 2:0, Arsenal je deklasirao Everton rezultatom 5:1, a 26. kolo Premijer lige obeležili su prvenci Aleksisa Sančeza i Pjer-Emerik Obamejanga u dresovima novih klubova. Slavio je i Sautempton, i to na gostovanju VBA sa 2:3.

Radovao se Čileanac na „Teatru snova“, pošto je prvi put zatresao mrežu u dresu novog kluba od dolaska iz Arsenala.

Sančez je u 68. minutu overio trijumf Junajteda kojim su se Murinjovi puleni primakli lideru i gradskom rivalu, a pobedu nad Hadersfildom je najavio Romelu Lukaku vodećim pogotkom početkom drugog poluvremena.

Belgijanac je u sjajnoj formi, pošto je bio strelac četiri gola i asistent kod dva od poslednjih šest svog tima. Nemanja Matić je odigrao celu utakmicu na odličnom nivou.

Arsenal je deklasirao Everton sa 5:1 u poslednjem meču dana na krilima Arona Remzija i novajlija Henrika Mhitarjana i Pjer-Emerika Obamejanga.

Kakva je to samo bila partija pulena Arsena Vengera, publika na „Emiratima“ je mogla da uživa u rapsodiji londonskog tima.

Blistao je Remzi i prvi put u karijeri postigao tri pogotka na jednoj utakmici, pa je zasluženo bio igrač meča, i još jednom pokazao koliko je nedostajao Arsenalu tokom povrede.

U strelce se upisao i Košćelni, ali i novajlija Obamejang na debiju, dok je Mhitarjan upisao tri asistencije u prvom nastupu za „tobdžije“ po dolasku iz Junajteda.

Vrlo važan trijumf u borbi za opstanak upisao je Sautempton, tek peti premijerligaški ove sezone, kojim je pobegao iz opasne zone.

„Sveci“ su srušili Vest Bromvič Albion u gostima sa 2:3, naš reprezentativac Dušan Tadić je na terenu bio do 88. minuta, a u slavlju gostiju istakao se prvenac Marija Lemine u završnici prvog poluvremena.

Mančester Siti je kiksnuo na gostovanju Barnliju, ali obzirom na bodovnu zalihu „građana“, niko u timu Pepa Gvardiole neće biti posebno zabrinut. Sjajan gol je postigao Danilo za vođstvo Sitija, ali je Gudmundson poravnao osam minuta pre kraja poravnao za konačnih 1:1.

Bornmut je posle preokreta savladao Stouk, Brajton je bio bolji od Vest Hema, dok su Lester i Svonsi remizirali.