KAKAV ŠAMAR ČELSIJU! Votford opasno zaljuljao Konteovu klupu!

Fudbaleri Čelsija nastavili su da pružaju promenljive partije u Premijer ligi, pa su u 26. kolu doživeli novi poraz. I to ne bilo kakav, pošto su se propisno obrukali izgubivši na gostovanju Votfordu sa čak 1:4!

Bio je ovo svakako najgori meč „plavaca“ ove sezone u elitnom rangu engleskog fudbala, ekipa Antonija Kontea je prikazala niz slabosti, a protivnici Votforda su ih sve iskoristili.

Da se šampioni Engleske neće dobro provesti na „Vikaridž Roudu“, moglo je da se zaključi već u 30. minutu, kada je Tiemu Bakajoko dobio drugi žuti karton, i to u razmaku od samo pet minuta. Tako je fudbaler, koji je preko leta dovoden kao jedno od većih pojačanja, ostavio ekipu na cedilu.

Igrač manje u polju se odmah osetio, pa su u finišu prvog dela defanzivci Čelsija prvi put kapitulirali. Troj Dini je savladao Tiba Kurtou, te je najavio slavlje.

Jurili su „plavci“ prednost „stršljenova“ i uspeli su da izjednače u 82. minutu preko Edena Azara. Nadali su se navijači Čelsija da će i doći do preokreta. Ali, kakva je to samo zabluda bila.

Rastrčali su se posle toga fudbaleri Votforda po terenu, pa su blickrigom terorisali odbranu protivnika. Za samo devet minuta čak tri puta su zatresli mrežu Čelsija, i to preko Janmata, Delofeua i Perejre.

Tako su došli do tri velika boda, ali su i timu sa „Stamford Bridža“ ukazali na brojne probleme. Ujedno, posle ovog debakla dodatno je pogoršan status Antonija Kontea na klupi ovog tima. I pre meča se pričalo o njegovoj smeni, pa je jasno da će se spekulacije dodatno podgrejati.

Čelsi je nakon potopa u Votfordu ostao na četvrtom mestu.