REKORD NA VEMBLIJU, NEZAUSTAVLJIVI KEJN, AGUERO x4, NASTAVAK LUKINE SERIJE, RENESANSA SVONSIJA… Kakvo kolo!

Subotnji mečevi 27. kolu Premijer lige preseli su gostujućim timovima, jer niko od njih nije slavio, a istakao se Everton pobedom nad Kristal Palasom za koji je jedini strelac bio naš Luka Milivojević – 3:1. Dan su, ipak, obeležili derbi severnog Londona između Totenhema i Arsenala u kojem su domaći slavili pogotkom Harija Kejna i četvorostruki strelac Serhio Aguero u pobedi Sitija nad Lesterom 5:1!

Prvo poluvreme za zaborav i nastavak za uživanje. Tako se najkraće može opisati gradski derbi između Totenhema i Arsenala, koji je pripao „pevcima“. U prvih 45 minuta nije viđeno mnogo šansi, obe ekipe su igrale oprezno bojeći se da rivalu eventualnom greškom ne otvore priliku za kontru. Međutim, to se u nastavku promenilo, pa je viđena mnogo ofanzivnija igra i tima Maurisija Poketina, ali i čete Arsena Vengera. Hrabra igra odmah se isplatila Totenhemu, koji je poveo preko Harija Kejna u 49. minutu. Njemu je odlično centrirao sa leve strane Ben Dejvis, a najboljem strelcu Premijer lige nije bilo teško da loptu smesti u nebranjen deo mreže. To je dodatno okovalo fudbalere Arsenala, pa je u većem delu poluvremena viđena totalna ofanziva Totenhema. Ređale su se šanse pred golom Petra Čeha i pravo je čudo da „tobdžije“ nisu primile bar još jedan gol. U šansama su se nalazili Ali, Lamela, Kejn, ali nijedan šut nije završavao na željenom mestu za navijače Totenhema. Silni promašaji zamalo da se obiju o glavu „pevcima“, pošto je Arsenal promašio dve stopostotne šanse u finišu. U obe se našao Aleksandr Lakazet, no bio je neprecizan.

Tako su „tobdžije“ poražene na Vembliju prvi put posle devet mečeva, a na ovom londonskom stadionu ispisana je istorija. Ovaj derbi je gledalo 83.222 navijača, što je rekord Premijer lige. Inače, posle ovog trijumfa Totenhem je udaljio Arsenal od mesta koje vodi u Ligu šampiona, pa je tim Arsena Vengera ostao na šestoj poziciji.

Reprezentativac Srbije nastavio je sa odličnim partijama na Ostrvu i produžio je golgetersku seriju. Ipak, jedan Luka Milivojević nedovoljan je Palasu, pogotovo na teškom gostovanju na Gudisonu. Everton je preko Sigurdsona, Nijasea i Dejvisa došao do celog plena, a naš vezista je iz penala u 83. minutu uspeo da ublaži poraz.

Stouk i Brajton su podelili bodove, a sva tri je uzeo Svonsi protiv Barnlija i tako nastavio sjajnu seriju rezultata koja ih je dovela van opasne zone iako su ne tako davno bili u bezizlaznoj situaciji.

Vest Hem je savladao Votford sa 2:0. Ključni igrač „čekićara“ ove sezone je definitivno Marko Arnautović. Napadač Austrije našeg porekla overio je trijumf u 78. minutu, koji je prethodno najavio Čičarito Ernandez i tako zaokružio sjajnu seriju. Arnautović je prvi igrač Vest Hema koji je učestvovao u 10 pogodaka ove sezone – sedam puta je bio strelac i asistent u tri navrata.

Fudbaleri Mančester Sitija bili su neumoljivi protiv Lestera i pobedom od 5:1 nastavili su da grabe ka tituli Premijer lige.

Utakmica na „Etihadu“ protekla je u znaku samo jednog čoveka – Serhija Aguera. Argentinski napadač dugo će pamtiti ovu subotu, jer je bukvalno sam nokautirao „lisice“. Kun je postigao četiri gola i to tako što su mu sva četiri udarca koja su išla u okvir gola i završila u mreži – u 48, 53, 77. i 90. minutu. Jedino je još dozvolio Rahimu Sterlingu da se upiše u strelce, dok se Kevin de Brujne istakao sa tri asistencije. Za čast Lestera bio je zadužen Džejmi Vardi.

Tako je Siti nastavio šampionski pohod i 23. trijumfom odmakao prvom pratiocu Junajtedu 16 bodova, ali gradski rival ima meč manje.