RAFA SPREMIO KLOPKU MURINJU! Poraz Junajteda na severu Engleske, Liverpul siguran protiv „svetaca“!

Fudbaleri Liverpula odneli su ceo plen sa gostovanja Sautemptonu u 27. kolu Premijer lige pobedivši 2:0, dok se Mančester Junajted sapleo na gostovanju Njukaslu i izgubio 1:0.

Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu zahvaljujući tandemu Roberto Firmino – Mohamed Salah, a ekipa za koju nastupa Dušan Tadić boriće se grčevito za opstanak. Firmino je već u šestom minutu zatresao mrežu na asistenciju Egipćanina koji je u 42. potvrdio trijumf posle sjajne akcije i dodavanja petom brazilskog fudbalera. Liverpul je tako nastavio borbu sa Junajtedom, Totenhemom, Čelsijem i Arsenalom za tri mesta u Ligi šampiona, jer je prvoplasirani Siti gotovo nedodirljiv.

„Sveci“ su ostali na 18. mestu, prvom ispod crte, sa 26 bodova, jednim više od Stouka, odnosno šest ispred poslednjeplasiranog VBA.

„Svrake“ su prekinule crnu seriju i konačnoslavile posle pet uzastopnih utakmica bez trijumfa u svim takmičenjima bacivši na pleća veliki Junajted, dok su se Murinjovi „đavoli“ okliznuli u borbi za titulu.

Ovim kiksom Mančester Junajted je ostao na 16 bodova minusa u odnosu na gradskog rivala koji se šepuri na vrhu tabele i Gvardiolini puleni grabe ka tituli. Duel na „Sent Džejms parku“ rešen je u 65. minutu kada je Riči na asistenciju Gejla matirao De Heu za konačnih 1:0 i velika tri boda. Naš reprezentativac Nemanja Matić igrao je za Junajted do 77. minuta.

U prvom meču nedeljnog programa Premijer lige Hadeslfild je najviše zahvaljujući tandemu Muni-Moj bio ubedljiv na domaćem terenu protiv Bornmuta i slavio rezultatom 4:1.