SVE JE POZNATO: Partizan poražen posle produžetka, Mornar u plej-ofu!

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Olimpiji sa 89:87 posle produžetka u 22. kolu ABA ligi i tako ostali i bez teoretske šanse da se domognu polufinala regionalnog takmičenja.

„Crno-beli“ snovi su i definitivno raspršeni, a u plej-of ide Mornar. Nada je postojala do meča u Ljubljani, jer je Mornar prethodno izgubio od Cedevite, ali je Partizan ovim porazom dva kola pre kraja i teoretski ostao bez prilike da se bori za tron.

Barani imaju dve pobede više i bolji su u međusobnom skoru sa „crno-belima“, pa će kao četvrtoplasirani u borbu za finale.

Bilo je to samoubistvo Partizana u „Tivoliju“! Vodili su najvećim delom meča, imali plus 10 pred poslednju četvrtinu, pa 61:71 u 35. minutu i tu su stali!

Olimpija je serijom 10:0 napravila preokret, gosti su nekako izborili produžetak u kome su opet ispustili prednost. Imao je Partizan 80:84, ali je u poslednja dva minuta produžetka samo Veličković pogodio trojku što je bilo nedovoljno da se spreči poraz.

OLIMPIJA – PARTIZAN NIS 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10)

Hala: „Tivoli“.

Gledalaca: 1.500.

Sudije: Hordov, Majkić, Arsenijević.

OLIMPIJA: Kastrati 3, Radulović, Tratnik, Oliver 13, Špan 16, Bubnić 4, Badžim 4, Morgan 9, Betl 7, Hrovat 22, Begić 11, Sanon.

PARTIZAN NIS: Vilijams-Gos 23, Von 17, Si 9, Aranitović 2, Marinković 11, Veličković 12, Pecarski, Gavrilović, Andrić, Gagić 11, Šalić 2.