NAJVEĆI HRVATSKI DERBI: Poklon Leškovića, Ohandža rekao „hvala“! Pobeda Hajduka na Maksimiru!

U derbiju 22. kola Prve HNL u Zagrebu su fudbaleri splitskog Hajduka pobedili domaći Dinamo rezultatom 0:1 (0:0) i smanjili zaostatak na tabeli za Zagrepčanima na devet bodova.

Dinamo dakle vodi sa 53 boda, a Hajduk je drugi sa 44, Osijek ima 39, a Rijeka 38 bodova. Obzirom da „modri“ naredno kolo gostuju na Rujevici ekipi Rijeke, a „bili“ na svom Poljudu dočekuju Slaven Belupo, razlika bi mogla biti dodatno smanjena, a prvenstvo postati mnogo zanimljivije.

Veliki derbi hrvatskog fudbala doneo je slabo prvo poluvreme i veoma uzbudljivo drugo u kome je Hajduk pogodio iz svog jedinog udarca na gol, a pojačanje „modrih“ Mario Gavranović promašio kazneni udarac.

Prvo poluvreme nije ponudilo ništa osim razočarenja, vrlo lošu igru dve najbolje hrvatske ekipe, rastrzanu sa čak 25 prekršaja i tek jedan udarac ka golu. On se dogodio u 32. minutu kada je Sudani izbio sam ispred Hajdukovog golmana Letice, koji brani njegov pokušaj loba. Splićani u prvih 45 minuta nisu uputili nijedan šut prema golu Livakovića.

U 49. minutu Letica brani pokušaj Ademija, a u 52. minutu dogodilo se dvostruko uzbuđenje. Prvo je u naletu bio Sudani, a čuvar mreže Hajduka Letica je rukom zaustavio loptu i to, kako se čini, izvan kaznenog prostora, da bi u kontri Hajduka teško pogrešio Lešković, koji je čekao da njegov neodlučni golman Livaković izbije loptu. To je iskoristio Frenk Ohandža, koji je ukrao loptu i lako pogodio praznu mrežu za vođstvo Hajduka u prvom udarcu Splićana prema golu – 0:1! U 60. minutu šut Sudanija opet brani sjajni Letica, a u 67. minutu još jednom promašuje u ovoj utakmici neraspoloženi Alžirac, ovog puta glavom sa dva metra.

U 80. minutu sudija Pejin svira vrlo diskutabilan penal za Dinamo nakon što je u skoku Sudani napravio očigledan prekršaj nad Lopezom, koji pritom igra rukom. Španac je dobio i žuti karton, a to mu je bio i drugi, isključujući. Kazni udarac je izveo Mario Gavranović i poslao loptu pored desne stative. Ostalo je 0:1 za veliko slavlje „bilih“!

DINAMO ZAGREB – HAJDUK SPLIT 0:1 (0:0)

Stadion: „Maksimir“.

Gledalaca: 13.500.

Sudija: Tihomir Pejin (Donji Miholjac).

Strelac: Ohandža 52. minut.

DINAMO ZAGREB: Livaković – Rahmani, Lešković, Benković, Lecjaks – Ademi, Dumbia, Moro – Sudani, Olmo – Gavranović.

HAJDUK SPLIT: Letica – Juranović, Nižić, Lopez, Fomičov – Radošević, Savas, Bašić – Said, Caktaš – Ohandža.