Dvostruko slavlje Nemaca protiv Srba! Posle „orlova“ pala i Zvezda!

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od ekipe Brose Bamberga u okviru 23. kola Evrolige rezultatom 62:86 (23:21, 13:25, 9:23, 17:17).

„Crveno-beli“ su dosta dobro ušli u ovaj meč, serijom 7:0 su otvorili utakmicu. Kako je vreme prolazilo Nemci su polako pronašli svoju igru i uspeli da sustignu zaostatak.

Do sredine drugog kvartala igralo se po principi koš za koš, ali u poslednjih pet minuta prvog poluvremena Bamberg se dosta bolje snašao i došao do dvocifrene prednosti.

U trećoj četvrtini Zvezda je totalno pala. Za 10 minuta igre uspeli su da postignu samo 9 poena, pa je pitanje protivnika već tada bilo rešeno.

Poslednja četvrtina se praktično odrađivala, a obeležio je i veliki broj faulova.

Najbolji igrač na susretu bio je bivši igrač Igokee Dorel Rajt, koji je susret završio sa 21 poenom i 9 skokova. Kod domaćina još su se istakli Dejan Musli sa 13 poena i 13 skokova, kao i Luka Štajger sa poenom manje.

Kod Zvezde se istakao Matijas Lesor sa 12 poena, a poen manje imali su Branko Lazić i Tejlor Ročesti.

PRVI PORAZ „ORLOVA“: NEMAČKA-SRBIJA 79:74

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je kao gost u Frankfurtu od Nemačke utakmicu trećeg kola Grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini – 74:79 (26:20, 15:20, 18:17, 15:22).

„Orlovima“ je to prvi neuspeh u ovim kvalifikacijama, dok „panceri“ i dalje imaju maksimalni učinak, pa su zaposeli prvo mesto u grupi.

Srbi su bolje počeli meč i, predvođeni Miroslavom Raduljicom, već posle šest minuta imali dvocifreno vođstvo – 17:6.

Nemci k’o Nemci, nisu se predavali, malo po malo topili „minus“, pa su početkom druge deonice izjednačili na 26:26.

Od tada je rezultat bio na klackalici sve dok se Nemci sredinom poslednje četvrtine nisu odlepili na +5, ubrzo i na sedam poena viška – 72:65.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su u finišu pokušali da uhvate priključak i završnicu meča uvedu u neizvesnu završnicu, ali su promašivali i sa linije penala i iz igre, pa su domaćini zabeležili pobedu – 79:74!

Raduljica je sa 22 poena bio najefikasniji na meču, a kod „orlova“ je dvocifren bio još samo Paunić – 11 poena.

U domaćem timu najbolji su bili kapiten Bencing sa 17 poena i Hartenštajn sa 11.

U drugom meču Grupe G Gruzija je kao gost savladala Austriju 78:64, što joj je prva pobeda, dok Austrijanci imaju sva tri poraza.

Tri ekipe iz grupe plasiraće se u drugu fazu kvalifikacija. Srbija u nedelju u Beču (20.20) igra meč četvrtog kola sa Austrijom.