PET UTAKMICA-PET CRVENIH KARTONA! Voša iščupala bod u Šapcu, Radnički bez pobede u Čačku, kao i Čuka u Surdulici!

Ređala su se iznenađenja u 24. kolu Superlige, pa je tako Vojvodina remizirala 1:1 na gostovanju Mačvi, niški Radnički je istim rezultatom došao do boda protiv Borca u Čačku, dok su Radnik i Čukarički odigrali 0:0.

Tako su tri ekipe iz gornjeg dela tabele, koje se bore za izlazak u Evropu, ostale bez pobeda na gostovanjima.

Trijumfe su ostvarila dva domaćina – Bačka je savladala Rad sa 2:1 i ostavila „građevinare“ na dnu, dok je Javor sa 3:0 bio ubedljiv protiv Mladosti iz Lučana.

Što se tiče duela u Šapcu, oba gola viđena su samom finišu. Mačva je povela preko Matića u 84. minutu, da bi bod Vojvodini doneo Lazar Arsić, zimsko pojačanje, i to majstorijom iz slobodnjaka.

Niški Radnički je poveo u Čačku golom Aleksandra Jovanovića u 32. minutu, a poraz Borca sprečio je Brazilac Mateus Lima.

Mreže su mirovale u Surdulici, gde su plen podelili Radnik i Čukarički, koji je tako propustio priliku da pretekne Radnički na trećem mestu.

Kuriozitet je taj da je na pet utakmica današnjeg programa Superlige pokazano isto toliko crvenih kartona!