PL: Junajted preokretom do bodova u derbiju, Kejn doneo slavlje Totenhemu dva minuta pre kraja meča!

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na svom terenu Čelsi sa 2:1 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 28. kola engleske Premijer lige.

Čelzi je bolje počeo utakmicu na gostovanju protiv drugoplasirane ekipe Premijer lige. U uvodnim minutima imao je dve dobre prilike za gol, ali je Alvaro Morata pogodio prečku, da bi potom Eden Azar u nastavku akcije šutirao preko gola.

Londonski tim poveo je u 32. minutu posle kontranapada, a strelac je u situaciji „jedan na jedan“ bio Vilijan na asistenciju Azara. Delovalo je u tim trenucima da Junajted neće imati snage da se vrati u utakmicu, pošto za više od pola sata igre nije uputio šut ka golu rivala, ali je ekipa Žozea Murinja u nastavku nadigrala rivala i stigla do preokreta.

Prvo je Romelu Lukaku u 39. minutu na asistenciju Antoana Marsijala doneo izjednačenje, da bi potom preokret kompletirao Džesi Lingard u 75. minutu. Do kraja susreta oba tima imala su po nekoliko dobrih prilika za gol, ali su mreže mirovale.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na gostujućem terenu u londonskom derbiju Kristal Palas sa 1:0, u utakmici 28. kola Premijer lige i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Hari Kejn u 88. minutu. To je njegov 24. gol u Premijer ligi ove sezone i prvi je na listi strelaca.

Totenhem je neporažen u poslednjih 15 utakmica u svim takmičenjima. Posle 16. pobede u prvenstvu, ekipa Maurisija Poketina zauzima četvrto mesto na tabeli sa 55 bodova.