RODA ZA +11! Zvezda slavila u Subotici uz dva gola sjajnog beka, kiks Partizana u Humskoj!

Pred početak meča u Subotici bilo je upitno da li će se ovaj duel odigrati zbog lošeg terena, ali sudija Danilo Grujić je odlučio da se igra. Uslovi nisu bili najbolji, ali utakmica je bila odlična, posebno prvo poluvreme, gde su viđena tri gola i promašen penal Beograđana. Na kraju Spartak- Crvena zvezda 1:2 (1:2), a spasilac „crveno-belih“ bio je Milan Rodić.

Aleksandar Pešić je u četvrtom minutu izborio, a zatim i promašio penal. Do 39. minuta viđeno je nekoliko dobrih pokušaja, a posebno se isticao golman domaćih Ostojić, a onda je Spartak preko Đuričina došao do vođstva. Bila je to prelepa akcija Spartaka, a na kraju je Čečarić asistirao, a omaleni ofanzivac postigao gol.

No, do kraja poluvremena Zvezda je uspela da preokrene rezultat, a zanimljivo je da je heroj „crveno-belih“ bio levi bek Rodić. On je prvo glavom pogodio u 41. minutu nakon sjajnog prekida Milijaša, da bi u 45. postavio konačnih 2:1.

U drugom delu igre bilo je prilika na obe strane, ali mreže su ostale netaknute.

SPARTAK – CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:2)

Strelci: 1:0 – Đuričin u 39. minutu, 1:1 – Rodić u 41. minutu, 1:2 – Rodić u 45. minutu.

Gradski stadion u Subotici.

Gledalaca: 2500.

Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Oliver Petrović i Jovan Grujić.

SPARTAK: Ostojić, Stojković, Tekijaški, Kerkez, Vukčević, Jočić, Glavčić (od 90. Matijević), Đuričin (od 90. Dunđerski), Čečarić, Dieng, (od 73. Lučić), Nikolić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Savić, Babić, Rodić, Jovičić, Krstičić, Milijaš (od 75. Račić), Milić (od 68. Ben), Srnić (od 88. Adžić), Pešić.

Fudbaleri Partizana remizirali su na svom terenu 1:1 (0:0) sa Zemunom u poslednjem meču 24. kola Superlige Srbije.

Ključni detalj meča odigrao se u 69. minutu. Debitant Cucin je srušio Vučića u kaznenom prostoru, za sudiju Santrača nije bilo dileme i gosti su sa bele tačke došli do tri boda. Vučić je majstorski pogodio za 1:0.

U četvrtom minutu nadoknade mladi Cucin se iskupio asistencijom za Zdjelara koji je pogodio za 1:1.

Treba napomenuti da je meč odigran bez prisustva gledalaca. Posle ovog kola Zvezda je dodatno povećala prednost na tabeli u odnosu na večitog rivala, pa tako „crno-beli“ sada imaju 11 bodova zaostatka.

PARTIZAN – ZEMUN 1:1 (0:0)

Strelci: 0:1 – Vučić u 70. minutu, 1:1 – Zdjelar u 90+4. minutu.

Stadion: Partizana.