NEMANJA, OOO! Crveni deo Mančestera slavi Matića kao nekad Vidića! Srbinov „projektil“ srušio Palas!

Saigrači iz reprezentacije Srbije, Luka Milivojević i Nemanja Matić, našli su se na suprotnim stranama u poslednjem meču 29. kola Premijer lige, a vezista Mančester Junajteda je maestralnim pogotkom u nadoknadi srušio Kristal Palas usred Londona – 2:3 (2:0).

Odlične partije prikazali su i jedan i drugi, i bili glavni u veznom redu svojih timova. Milivojević je kao kapiten predvodio Palas, često dobijao duele sa Pogbom i odigrao celu utakmicu, ali ga je Matić prvencem i pravom majstorijom rastužio.

I malo je nedostajalo da se Murinjova ekipa oklizne u Londonu, imaće za čim da žale Milivojević i saigrači, jer su prokockali 2:0, a presudio im je fantastičan udarac Matića sa oko 25 metara u prvom od tri minuta nadoknade za konačnih 2:3.

Poveo je domaćin već u 11. minutu udarcem Tauzenda, da bi u 48. minutu Van Anholt prvencem u Premijer ligi uvećao prednost na 2:0, i to na prvu asistenciju Šlupa u elitnom engleskom društvu.

Nije se Junajted predavao, iako je izgledao prilično bezidejno. Ipak, Smoling je uspeo da prepolovi zaostatak, da bi Lukaku u 76. minutu poslao loptu između četvorice rivala i pored golmana Henesija.

Mogao je i Palas da se raduje da De Hea po ko zna koji put čudesnom odbranom nije spasao momke sa „Old Traforda“, pošto je sjajno zaustavio šut Bentekea u finišu, i kada se činilo da će podeliti plen – „bomba“ Matića.

Kako je samo sačekao da mu padne lopta i onda ju je majstorski zakucao u levi ugao za veliko slavlje Mančester Junajteda!