Atletiko nastavio poteru za Barselonom, Espanjol bolji od Sosijedada

Fudbaleri Espanjola pobedili su danas na svom terenu ekipu Real Sosijedada sa 2:1 u utakmici 28. kola španske Primere.

Sosijedad je poveo pogotkom Vilijana Žozea u 41. minutu, ali je domaća ekipa u drugom poluvremenu preokrenula rezultat. Na 1:1 izjednačio je Leo Baptistao u 51. minutu, a potom je u Herard Moreno doneo sva tri boda svojoj ekipi golom u 72. minutu. Moreno je šutirao penal, njegov udarac je odbranio golman Sosijedada, ali je on potom natrčao na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

Fudbaleri Espanjola u narednom kolu gostuju Betisu, dok Sosijedad dočekuje Hetafe. Atletiko je pobedio Seltu, za koju je do 66. minuta igrao Nemanja Radoja, i nastavio poteru za vodećom Barselonom.

Viljareal je pobedio na svom terenu Las Palmas sa 2:0. Domaćin je poveo u 67. minutu golom Karlosa Bake, a pobedu je obezbedio Nikola Sansone u drugom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Madridski Atletiko je bio ubedljiv i slavio na domaćem terenu protiv Selte 3:0. Na taj način nastavljena je potera za vodećom Barselonom , a strelci za „jorgandžije“ bili su Grizman, Vitolo i Korea.

U poslednjem meču nedeljnog programa Bilbao je na domaćem terenu golovima Raula Garsije bio bolji od Leganesa 2:0.