Trojka Arsenala protiv Votforda, slavlje Totenhema u gostima, Begović povredio Kejna!

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu ekipu Votforda sa 3:0 u meču 30. kola Premijer lige.

Golove za „topdžije“ postigli su Škodran Mustafi u osmom, Pjer-Emerik Obamejang u 59. i Henrih Mhitarjan u 77. minutu. Votford je imao veliku šansu pri rezultatu 2:0 da smanji prednost Arsenala, ali je penal koji je izveo Troj Dini odbranio Petr Čeh. Arsenal je tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza, upisao je 14. pobedu ove sezone.

Totenhem je na gostujućem terenu pobedio Bornmut sa 4:1 i vratio se na treće mesto na tabeli.

Bornmut je poveo u sedmom minutu golom Džuniora Stanislasa, a izjednačio je Dele Ali u 35. minutu. Gosti su posle toga uvećali prednost golovima Son Hjung Mina u 62. i 87. minutu, a konačan rezultat postavio je Serž Orije u prvom minutu nadoknade vremena. Najbolji strelac Totenhema i Premijer lige Hari Kejn povredio je skočni zglob posle sudara sa golmanom Bornmuta Asmirom Begovićem i sredinom prvog poluvremena je izašao iz igre.

U poslednjem meču kola u ponedeljak se na Britanija Stadionu sastaju Stouk i Mančester Siti.