MESI! Još jedan rekord magičnog Argentinca za Barsino četvrtfinale!

Fudbaleri Barselone poslednji su učesnici četvrtfinala Lige šampiona, pošto su u revanšu slavili protiv Čelsija sa 3:0 (2:0) i ukupnim rezultatom 4:1 prošli su u narednu fazu.

Junak ubedljivog trijumfa Katalonaca bio je sjajni Lionel Mesi, za koga „plavci“ jednostavno nisu imali rešenja. Već u trećem minutu je iz mrtvog ugla savladao Tiba Kurtou proguravši mu loptu kroz noge i tada je već bilo jasno u kom će smeru otići meč.

Međutim, nije se na tome Argentinac zaustavio, pošto je u 20. minutu asistirao Dembeleu za prvi gol u elitnom takmičenju u dresu Barselone, a tačku na meč Mesi je stavio u drugom poluvremenu, kada je drugim golom potvrdio ubedljivu pobedu protiv Čelsija.

I upravo je tim drugim pogotkom došao do jubileja, jer je u 63. minutu 100. put zatresao mrežu u Ligi šampiona. Postao je tek drugi igrač kome je to uspelo u istoriji ovog takmičenja, a prvi je Kristijano Ronaldo.

Mesi je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi, odveo je ekipu u četvrtfinale Lige šampiona, a u petak će biti poznato ko će biti sledeći rival mašinerije sa „Nou Kampa“.

Treba napomenuti da je Čelsi imao svoje šanse, pretili su Alonso, Žiru, Vilijan, a „plavci“ su reklo bi se i oštećeni jer Skomina nije pokazao na belu tačku nakon duela Pikea i Alonsa.

Ipak, Barselona će se sasvim zasluženo naći na žrebu za četvrtfinale, a pored Katalonaca plasman među osam najboljih obezbedili su Mančester Siti, Liverpul, Sevilja, madridski Real, Juventus, Roma i minhenski Bajern.

BARSELONA – ČELSI 3:0 (2:0) (prvi meč 1:1)

Strelci: Mesi 3. minut, 63. minut, Dembele 20. minut.

Stadion: Kamp Nou.

Sudija: Damir Skomina (Slovenija).

BARSELONA (4-4-2): Ter Štegen – Serđi Roberto, Pike, Umtiti, Alba – Dembele (od 67. VIdal), Rakitić, Buskets (od 61. Gomeš), Inijesta (od 56. Paulinjo) – Mesi, Suarez.

ČELSI (3-4-3): Kurtoa – Aspilikueta, Kristensen, Ridiger – Mozes (od 67. Zapakosta), Fabregas, Kante, Alonso – Vilijan, Žiru (od 67. Morata), Azar (od 82. Pedro).