Adžinjo ranio Mačvu, Big Ben je dotukao!

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da se revanširaju Mačvi za poraz u četvrtfinalu Kupa Srbije, pošto su u 28. kolu Superlige slavili u Šapcu sa 2:0 (0:0).

Namučili su se „crveno-beli“ u prvom poluvremenu, kada nisu uspeli da pronađu put do mreže golmana Puletića, dok je Mačva propustila najbolju šansu, kada je Gavrićev udarac u finišu prvog dela izblokirao Le Talek.

U nastavku je viđena drugačija situacija, pa su izabranici Vladana Milojevića za 10 minuta došli do slavlja. Najpre je protivničku mrežu zatresao Luka Adžić majstorijom iz slobodnog udarca u 65. minutu, da bi Ben posle centaršuta Pešića duplirao prednost.

Međutim, neće fudbaleri Zvezde samo po dobrom pamtiti ovaj meč, pošto su ostali bez Nenada Krstičića, kome je u prvom poluvremenu stradalo stopalo, pa će posle pregleda biti poznato koliko će pauzirati.

Ovom pobedom „crveno-beli“ su zadržali 12 bodova prednosti ispred Partizana na prvom mestu Superlige.

U poslednja dva meča kola Napredak i Mladost su igrali bez golova, dok je Spartak savladao Rad rezultatom 2:0. „Građevinari“ su poklekli na startu i u finišu meča, a za „golubove“ su pogađali Đuričin u 2. i Šimura u 92. minutu.

MAČVA – CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:0)