FA KUP: Matić sam odveo Junajted u polufinale, Totenhem može i bez Kejna!

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su na Old Trafordu sa 2:0 ekipu Brajtona i tako se plasirali u polufinale, a sjajnu utakmicu odigrao je Nemanja Matić.

Naš reprezentativni vezista bio je junak „crvenih đavola“! Najpre je u 37. minutu asistirao Romeluu Lukakuu za vođstvo od 1:0, što je bio i ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča Brajton je napadao, čak stvorio i nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, dok je Junajted prvim udarcem u drugom delu rešio pitanje pobednika.

Matić je na centaršut Ešlija Janga iz prekida odlično reagovao i glavom sproveo loptu u mrežu u 84. minutu, što je bio njegov drugi pogodak za tim sa Old Traforda.

Ekipi Žozea Murinja tako je ipak ostala u igri za jedan trofej u ovoj sezoni, nakon što je ispala od Sevilje u Ligi šampiona, a za najvećim rivalom Sitijem u Premijer ligi zaostaje čak 16 bodova.

U polufinale FA kupa plasirali su se i fudbaleri Totenhema, pošto su bez ikakvih problema savladali Svonsi sa 3:0 na gostovanju. „Pevci“ nisu imali problema protiv tima iz Velsa, bez obzira na to što u timu nije bilo povređenog Harija Kejna.

Rezultatski gledano, pitanje pobednika bilo je rešeno posle prvih 45 minuta. Totenhem je furiozno ušao u meč, pa je poveo u 11. minutu preko Kristijana Eriksena, koji je preuzeo ulogu vođe tima kada nema Kejna.

Svonsi je posle prvom primljenog gola odolevao, ali samo do sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je mrežu „labudova“ zatresao i Erik Lamela.

Konačan rezultat postavio je Kristijan Eriksen drugim golom na meču, savladavši Nordfelta sa distance u 62. minutu. Poraz Svonsija mogao je da bude još ubedljiviji da golman domaćih nije u nekoliko navrata odlično reagovao.

Ovom pobedom Totenhem se plasirao u drugo uzastopno finale FA kupa, i to prvi put od 1982. godine.