Šampion presudio Radniku za dva minuta, kiksevi Vojvodine i Čukaričkog!

U prvim utakmicama nedeljnog programa u Superligi videli smo kikseve favorizovanih timova – poraz Vojvodine i samo bod za Čukarički u 28. kolu srpskog prvenstva. Šampion Partizan je na svom terenu savladao Radnik rezultatom 2:0.

Kiksevi – da, ali ne baš i senzacionalna iznenađenja doduše. Jer u slučaju Voše treba reći da ona celu ovu sezonu ne igra onako kako se od očekuje od trećeg kluba Srbije. Uostalom, pre samo četiri dana je ispala iz Kupa, pošto ju je Mladost – ekipa koju je baš pre toga u prvenstvu deklasirala sa 3:0 – eliminisala usred Novog Sada. Danas još jedan šamar za sve ljubitelje fudbala na „Karađorđu“. Zemun nije samo pobedio, Zemun je posramio Vošu – 3:0!

Veljko Simić, pa Justas Laciskas i početkom drugog poluvremena Nemanja Vučić sa penala još jednom su ogoleli sve probleme u timu Ilije Stolice. Mimo svih očekivanja, njegov transfer iz Voždovca mogao bi da se ispostavi kao korak unazad ako se nešto ubrzo ne promeni. Toliko je haotično stanje u novosadskoj Staroj dami. Novi izlazak u Evropu, nešto što se podrazumevalo u godinama iza nas, trenutno ne izgleda kao realan domet Voše, mada ostavljamo mogućnost da nas u finišu sezone Novosađani razuvere. I za ovaj današnji poraz sami su krivi. Tragičar je bio Dušan Jovančić, koji je izgubio loptu u akciji uoči Zemunovog prvog gola, a potom u finišu prvog dela igre, pri rezultatu 0:2, sa penala sviranog zbog igranja rukom šutirao pored gola gostiju.

Neuspeh i za Čukarički, mada je beogradski klub makar izbegao poraz na gostovanju kod Javora, iako je sam kraj meča dočekao sa desetoricom na terenu. Čist vazduh u Ivanjici očigledno ne prija „brđanima“, koji su Javor na strani uspeli da savladaju samo jednom iz 11 pokušaja. Danas bi morao da bude zadovoljan i bodom, pošto je u poslednjih pola sata jurio ne jedan, nego dva gola zaostatka. Na kraju 3:3 u reviji golova na stadionu kraj Moravice. Otvorio ju je Miloš Karišik, a dvostruki strelac za Javor bio je i visoki napadač Momčilo Mrkajić. I Karišik je doduše dva puta gađao u mrežu, ali jednom u svoju, pa se uz pogotke Marka Docića i Ognjena Mudrinskog – samo pet minuta pošto je ušao u igru i tri pre no što je morao van zbog crvenog kartona – Čuka spasila poraza.

Potencijalno zlata vredne bodove osvojio je Borac, koji je u Čačku savladao Bačku sa 2:1 i primakao se Radu i Javora, glavnim konkurentima u borbi za goli superligaški život. Uroš Stamenić, nekadašnji krilni igrač Voše, načeo je Bačku, da bi rezervista Filip Bojić autogolom i definitivno uništio nade gostiju da će makar do boda, koji bi vredeo i više jer bi Borac držao podaleko od sigurne zone. Istina, Čačane i ovako čeka pakleno težak finiš sezone, mada smo u poslednjim sezonama imali prilike da vidimo da „zebre“, kad im dogori do nokata, umeju da se osveste u finišu prvenstva. Tako je bilo i lane kada su u plej-aut ušli sa crnom serijom, a potom sa četiri pobede u sedam kola doigravanja pobegli sa dna tabele, pa su u Prvu ligu Srbije ispali Novi Pazar i Metalac. Doduše, ove sezone rizik od ispadanja Čačana čini se još većim.

Fudbaleri Partizana su i u trećoj uzastopnoj utakmici golovima postignutim u razmaku manjem od tri minuta ostvarili pobedu, ovoga puta prvenstvenu protiv Radnika sa 2:0, čime su se, makar privremeno, primakli vodećoj Crvenoj zvezdi na devet bodova zaostatka.

Nakon što su protiv Čukaričkog Tavamba u 20. i Ožegović u 23. minutu doneli pobedu od 0:2, a u četvrtfinalu Kupa, u Ivanjici, Javoru presudili pogoci Ožegovića u 65. i Nemanje R. Miletića 67. minutu, isto tako su protiv „crno-belih“ prošli i Surduličani, iako su punih sat vremena vrlo odlično odolevali u Humskoj.

Trener domaćih Miroslav Đukić odlučio se da malo promeni tim koji je ostvario dve prethodne pobede, pa su se tako umesto povređenog kapitena Vulićevića, te pomenutog Miletića i Jankovića, u startnoj postavi našli Cucin, Jetvtović i iskusni Saša Ilić.

Na gol se čekalo sve do 64. minuta kada je Marko Jevtović, šutirajući po sredini gola, realizovao jednaesterac, i to nakon što je Radović, prema mišljenju sudije Brdara, u kaznenom prostoru Surduličana nepropisno oborio Đerleka koji se spremao da uputi udarac – 1:0. I, kao i na prethodne dve utakmice Đukićeve ekipe, brzo je postignut još jedan pogodak. Već u 66. minutu Nemanja G. Miletić se našao na pravom mestu posle centaršuta sa desnog krila, povećavši prednost na 2:0.

Novih promena rezultata nije bilo, pa su „crno-beli“, poput svojih rivala iz Surdulice, završili sa takmičarskim obavezama do nastavka šampionata, koji će na desetak dana biti „pauziran“ zbog termina za reprezentativne utakmice.