Valensija rutinski pobedila Alaves! Može li Hetafe u Evropu…

Ekipa Valensije lako je kao domaćin savladala Alaves sa 3:1 u 29. kolu Primere. Real Sosijedad je izgubio kod kuće sa 2:1 od Hetafea za koji je naš Filip Manojlović bio na klupi. Deportivo i Las Palmas odigrali su nerešeno 1:1, a Betis je bio ubedljiv na svom terenu i savladao Espanjol sa 3:0.

„Slepi miševi“ su na poluvreme otišli sa 2:0 pogocima Rodriga i Zaze. U nastavku meča bila je izjednačena igra, pa je u 49. minutu Alaves smanjio preko Sobrina, a konačnih 3:1 postavio je autogolom Lagardija u 54. minutu. Valensija se nalazi na trećem mestu na tabeli sa 59 bodova, pošto je preskočila Real i ima pet manje od Atletika, ali i meč više, dok je Alaves 16. i predstoji mu borba za opstanak.

Ne može se reći da je po Betis baš sve išlo preterano lako, ali ni da se namučio u duelu sa Espanjolom (3:0). Prvi gol Žuniora bio je veoma bitan jer je u 34. minutu Betis načeo protivnika najviše posle greške u odbrani gostiju iz Barselone. Ako je neke neizvesnosti oko pobednika i bilo ona je nestala u 56. minutu posle pogotka Budebuza. Išla je ta akcija kao po loju, a završena je preciznim udarcem levom nogom u ugao gola Espanjola. Posle slične akcije samo sa druge strane šutirao je Gereiro, delovalo je dao je „pao“ na leđa i da će zato lopta ići preko gola, ali je ona završila pod prečkom golmana Pau Lopeza.

Deluje da će Hetafe teško do 6. mesta koje vodi u Evropu, ali nije nemoguće. Posebno posle poslednjeg duela koji je tim iz Madrida nakon preokreta dobio na gostovanju Real Sosijedadu – 1:2 (1:1). Domaćin je u prednost došao u 23. minutu posle dobrog udarca Vilijana Hozea i delovalo je da će baskijski tim sa Anoete uspeti da tim golom sebi obezbedi mirniji nastavak utakmice. Ali, kraj prvog poluvremena je najavio da Hetafe nije dao svoju poslednju reč. Prvo je Dakonam pogodio posle kornera, a onda je u 51. pukla kontra koja je skupo koštala Sosijedad na ovoj utakmici. Delovalo je da Anhel neće izdržati duel, ali kada je opalio po lopti, domaćem golmanu Moji je preostalo samo da čestita protivniku na fenomenalnom udarcu. Hetafe je tako došao do svog 39. boda i nalazi se na 9. mestu na tabeli, dok je Sosijedad na 14. poziciji s 33 osvojena boda.

U derbiju začelja Halilović je doneo prednost Las Palmasu u La Korunji već u 3. minutu, ali je ubrzo Albentrosa pogodio za Deportivo i postavio, ispostaviće se konačnih 1:1.