MAJSTORICE ODLUČUJU FINALISTE! Zvezda pala u Baru, Cedevita bolja od Budućnosti!

Majstorica u Beogradu (2. april) doneće odluku ko će u finale! Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Mornara kao gosti sa 88:84, pa su Barani izjednačili na 1-1 u polufinalu ABA lige i vratili seriju na teren regionalnog šampiona.

Saplela se ekipa Dušana Alimpijevića u odbrani jadranskog trona, nakon što je ubedljivo slavila u prvom susretu na svom terenu. Da bi se plasirala u finale i domogla prilike da se bori za Evroligu, opet će na svom parketu morati do trijumfa, pa će tako polufinala odlučivati majstorice u Beogradu i Podgorici.

Mornar je bio lišen pomoći povređenog centra Uroša Lukovića, ali je imao izuzetno raspucane Nemanju Vranješa i Derika Nidama koji su gotovo sami pobedili Zvezdu i vodili Barane do podviga i prvog slavlja protiv crveno-belih.

Postigli su čak 57 od 88 poena crnogorskog tima (Vranješ 29, trojke 6/10, Nidam 28, trojke 0/7) i bili nerešiva enigma za gostujuću odbranu tokom cele utakmice.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Ročesti sa 16, odnosno Davidovac sa 14 ubačenih poena.

MORNAR – CRVENA ZVEZDA MTS 88:84 (30:21, 18:24, 21:19, 19:20)

Hala: Topolica.

Gledalaca: 3.000.

Sudije: Sreten Radović, Matej Boltauzer, Marko Juras.

MORNAR: Pavićević, Ćalić 1, Mićović 6, Nidam 28, Mijović, Pavić 4, Vujošević 10, Mugoša, Reli-Ros 10, Vranješ 29, Bakić.

CRVENA ZVEZDA MTS: Kešelj, Davidovac 14, Lazić, Antić 9, Dobrić 11, Feldin 5, Janković, Ročesti 16, Omić 11, Lesor 8, Enis 2, Bjelica 8.

A treći meč su prethodno danas izborili i košarkaši Cedevite. Zagrepčani su bili bolji od Budućnosti rezultatom 82:75 u drugom meču plej-ofa ABA lige i tako se izborili za majstoricu u Podgorici.

Ekipa Aleksandra Džikića bolje je otvorila duel i povela sa 17:10, ali onda sledi neverovatna serija domaćina od 22:0. Na poluvremnu je razlika izonsila 13 poena.

U nastavku susreta Podgoričani su pokušavali da preokrenu rezultat, ali je Cedevita na svaki nalet gostiju imala odgovor. Timu Budućnosti nije pomogla ni trojka Kajla Gibsona sa više od pola terena za sam kraj treće četvrtine.

Najefikasni u ekipi Jurija Zdovca bili su Demetris Nikols sa 25 poena, a imao je i sedam skokova, te Filip Krušlin sa 13.

Kod gostiju 20 poena dao je pomenuti Gibson, a Nikola Ivanović dodao je 16.

Majstorica je na programu u nedelju, 1. aprila, u dvorani „Morača“.