Teo dobar protiv Toronta, Bobijeva asistencija obeležila meč

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su Toronto Reptorse na gostovanju rezultatom 117:106, a srpski plejmejker Miloš Teodosić imao je veoma zapaženu partiju.

Teo je bio jedan od najzaslužnijih za važan trijumf Klipersa na izuzetno teškom gostovanju. Bio je među najefikasnijima u u svom timu. Za 33 minuta igre ubacio je 15 poena, upisao 4 skoka i jednu asistenciju.
Srpski centar Boban Marjanović igrao je šest minuta na ovom meču i za to vreme uspeo je da zabeleži četiri poena, tri skoka i jednu spektakularnu asistenciju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lu Vilijams sa 26 poena, Heris je postigao 20 poena, dok je Harel imao poen manje. Kod domaćih, Valančunas je imao dabl-dabl (16p, 10sk), 16 poena je ubacio Vanvlit, 15 je dodao Siakam, a 12 Ibaka. Lauri i Derozan su meč završili sa po 11 poena.

Košarkaš Sakramento Kingsa Bogdan Bogdanović svojim atraktivnim zakucavanjem na meču protiv Bostona oduševio je saigrače.

Košarkaši Boston Seltiksa pobedili su Sakramento na gostovanju, zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu, rezultatom 104:93.

Bogdan nije bio šuterski raspoložen na ovom meču. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je za 34 minuta na parketu ubacio četiri poena i upisao po tri asistencije i ukradene lopte i jedan skok.

Teri Rozje je vodio Boston do trijumfa sa 33 postignuta poena, Džajlen Braun je dodao 19, a Al Horford 14 poena. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Badi Hild sa 21 poenom.

Navikli smo da gledamo Bogdana kako cepa mrežice rivla sa linije za tri poena i sa polu-distance, da sjajnim ulazima razbija odbranu protivnika, ali retko ga možemo videti da akciju završava zakucavanjem. Zato je njegov potez izazvao oduševljenje na klupi Kingsa.

Ekipa iz Los Anđelesa sada je 10. na Zapadu sa 39-34, sa druge strane Toronto je ostao prvi na Istoku sa 54-20.