Ožegović i Tavamba doneli trijumf Partizanu, Borac beži sa dna, derbi na Čairu završen remijem!

Fudbaleri Partizana pobedili su Bačku kao gosti sa 1:2 (0:1) u 29. kolu Superlige i tako, bar privremeno, smanjili zaostatak nad vodećom Crvenom zvezdom na devet bodova.

Posle reprezentativne pauze, nastavljeno je domaće prvenstvo, za „crno-bele“ uspešno. Odneli su sva tri boda sa prvog gostovanja u Bačkoj Palanci golovima Ognjena Ožegovića i Leandrea Tavambe.

Ako Zvezda želi da razlika opet bude 12 bodova, moraće u nedelju da savlada Mladost u Lučanima.

Partizan je do trijumfa došao bez povređenih štopera Bojana Ostojića i Milana Mitrovića, kao i Zorana Tošića. Umesto njih mesto u prvoj postavi zauzeli su Svetozar Marković i Armin Đerlek, momci koji su pokazali da su suvo zlato Partizana, i koji su to još jednom potvrdili.

Nije meč mogao bolje da počne za „crno-bele“, koji su već u trećem minutu iznudili penal. Odlično je Danilo Pantić izbacio Ognjena Ožegovića u prostor, napadač Partizana je bio brži od golmana Jevrića, koji ga je oborio. Sudija Petar Piper pokazao je na belu tačku, Ožegović je preuzeo odgovornost i rutinski savladao čuvara mreže Bačke za 0:1. Bio mu je to šesti pogodak ove sezone.

Inicijativa Partizana isplatila se tek u 78. minutu – Svetozar Marković je poslao dugačko dodavanje, Šarac je pogrešio i to je iskoristio Nemanja G. Miletić da nesebično proigra Tavambu kome nije bilo teško da zatrese mrežu za 0:2.

Iako se činilo da će „crno-beli“ lako privesti meč kraju, uzvratila je Bačka i preko Mićića smanjila na 1:2 u 84. minutu. Ipak, to je bilo dovoljno samo da ublaži poraz.

OFK BAČKA – PARTIZAN 1:2 (0:1)

Stadion: Slavko Maletin Vava.

Gledalaca: oko 3.000.

Sudija: Petar Piper (Čačak).

Strelci: Mićić u 84. za Bačku, a Ožegović u 4. (penal) i Tavamba u 78. minutu.

OFK BAČKA: Jevrić (od 18. Šuljagić) – Dimitrijević, Ilić, Bjeloš, Varga – F. Bajić (od 74. Šarac), Đorić – Švonja, Mićić, Luković – Jovanić (od 54. Radinović).

PARTIZAN: Stojković – Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić – Zdjelar, Pantić (od 64. Jevtović), Đerlek, Janković – Tavamba, Ožegović.

Borac je kao domaćin savladao Mačvu sa 2:0 u 29. kolu Superlige, i tako poslao Rad na začelje tabele uoči poslednjeg kola likaškog dela prvenstva. Domaći tim je poveo u 63. minutu preko Mateusa Kruza, da bi konačnih 2:0 postavio Amer Dupovac u 79.

Radnik je u Surdulici bio bolji od Javora sa 1:0, a jedini gol bio je delo desnog beka, Miloša Milovanovića u 10. minutu susreta.

U jednom od derbija kola na stadionu „Čair“ u Nišu, remizirali su Radnički i Vojvodina, bilo je 1:1. Gosti su prvi stigli do vođstva, a gol je postigao mladi Lazar Zličić. Radnički je do boda došao minut pre kraja, strelac je bio Nikola Stanković. Malo pre izjednačenja domaće ekipe, Milan Pavkov je promašio penal i tako propustio priliku da se osamostali na čelu liste strelaca sa 20 golova. Inače, Vojvodina je od 46. minuta igrala sa igračem manje pošto je isključen Eze posle drugog žutog kartona.

Nerešeno je bilo i na utakmici u Gornjoj varoši gde su Zemun i Napredak odigrali 1:1. Kruševljani su poveli preko Đura Zeca u 48, a do boda domaći su došli u 70. minutu preko Vukadinovića.