„Stara dama“ najbolja kada je najpotrebnije, Napoliju samo bod u Ređo Emiliji

Fudbaleri Juventusa savladali su Milan u derbiju na svom terenu sa 3:1 u 30. kolu Serije A, a neočekivani junak bio je Sami Kedira kao asistent i strelac.

Utakmicu u Torinu imala je problematičnu uvertiru, jer je kamenovan autobus „roso-nera“, razmišljalo se i o odlaganju utakmice, ali se ipak odigrao meč. I Juventus je pokazao zašto godinama vlada Italijom i zašto bi mogao da osvoji šesti uzastopni Skudeto. Kada je najpotrebnije, „stara dama“ odigra najbolje i pobedi. Da će se radovati na kraju nagovestio je Paulo Dibala već u osmom minutu. Argentinski napadač je sjajno šutirao sa oko 20 metara i pogodio donji desni ugao, da bi Leonardo Bonući, bivši štoper Juvea a sada kapiten Milana, udarcem glavom matirao Bufona za 1:1. Taj rezultat je bio na snazi sve do 78. minuta, do tada je domaćin bio bez pravih šansi i onda je Kvadrado sa druge stative na centaršut Kedira sa leve strane zakucao loptu u mrežu. Konačnih 3:1 postavio je upravo nemački vezista i tako izrastao u neočekivanog junaka Juventusa.

Lider Kalča sada ima četiri boda više od Napolija, koji je kiksnuo i odigrao 1:1 na gostovanju Sasuolu. Poveo je domaćin golom Politana u 22. minutu. Napoli je pritiskao, Insinje je mogao da se proslavi u nekoliko navrata, a izjednačujući gol na Mapei stadionu je stigao deset minuta pre kraja. Ipak, to je bilo sve od Napolitanaca, koji su sada ponovo na velikim mukama kada je u pitanju san o osvajanju Skudeta.

Kjevo je posle 0:1 na poluvremenu napravio preokret i srušio Sampdoriju sa 2:1. U trijumfu tima iz Verone učestvovali su Nenad Tomović i Ivan Radovanović.