ŠILJA PREKINUO POST! Zvezdina dragačevska „petarda“ za ostanak na +12, Docić čuva brdo!

Fudbaleri Crvene zvezde posle goleade su savladali Mladost u Lučanima sa 5:2 (2:1) i zadržali su prednost od 12 bodova ispred Partizana.

„Crveno-beli“ su tokom celog meča bili bolji rival, te su se zasluženo radovali. Od početka su stvarali šanse, pa su do vođstva došli golom Srnića u 18. minutu. Ipak, Mladost je uspela da odgovori i izjednači preko Pavlovića.

No, taj detalj nije uznemirio izabranike Vladana Milojevića, koji su u finišu prvog dela uspeli da vrate prednost pogotkom Srđana Babića.

Nastavak meča doneo je još veći broj golova i prekid golgeterske serije Aleksandra Pešića. Napadač Zvezde je bio precizan sa penala i tako je zatresao mrežu posle punih 684 minuta. Lučanci su se vratili u meč posle gola Pavlovića, da bi tačku na utakmicu stavili Pešić i Ilić.

Tako su „crveno-beli“ ostali na vrhu i zadržali su 12 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca ekipu Partizana kolo pre kraja ligaškog dela Superlige.

MLADOST – CRVENA ZVEZDA 2:5 (1:2)

Stadion: Gradski u Lučanima.

Gledalaca: oko 5.000.

Strelci: 0:1 Srnić (18), 1:1 Pavlović (36), 1:2 Babić (43), 1:3 Pešić penal (56), 2:3 Pavlović (74), 2:4 L. Ilić (81), 2:5 Pešić 84.

Sudija: Srđan Obradović (Jagodina).

MLADOST: Krznarić – B. Milošević, I. Milošević, Šatara, P. Jovanović – Pejović, Tumbasević – Pavlović (od 81. Mihajlović), Radivojević, Pešić – I. Jovanović (od 67. Bađi).

CRVENA ZVEZDA: Supić – Stojković, Le Talek, Babić, Rodić – Srnić (od 79. Radonjić), Jovičić, Račić, Adžić (od 64. Milijaš) – Pešić, Ben (od 72. L. Ilić).

Drugi meč današnjeg superligaškog programa odigran je na Banovom brdu. Marko Docić je protiv Spartaka odigrao možda i utakmicu karijere i het-trikom utabao Čukaričkom put do pobede od 4:1 (2:1) i poravnanja sa Radničkim na koti od 50 osvojenih bodova.

Istina, dva prva gola Docića pala su sa penala, ali i to se računa. Ovaj treći kojim je pitanje pobednika i definitivno odlučeno postignut je iz slobodnog udarca. Asmir Kajević je samo sipao šlag na tortu tri minuta pre kraja regularnog toka.

Jedini gol za goste iz Subotice bio je delo Aranđela Stojkovića, ali to nije bilo ni izbliza dovoljno da se zaustavi zahuktala Čuka. Postaje sve jasnije: Radnički i Čukarički glavni su favorite za dva poslednja mesta u Ligi Evrope. Četiri boda sada između njih i Spartaka i Voždovca.