Srbija bolja od Crne Gore u Rijeci

Silna i nadahnuta Srbija. Vaterpolisti su na startu grupe B finalnog turnira Evropa kupa u Rijeci preslišali velikog rivala, Crnu Goru sa 9:5 (3:2, 3:1, 2:1, 1:1). Filipovića i drugove sutra (19.00) očekuje lakši rival, Francuska, koja je danas bila nemoćna protiv Hrvata – 5:20.

„Delfini“ su igrali onako kako su želeli: čvrsto i beskompromisno u odbrani i sigurno u napadu. Srbi su se predvođeni golmanom Branislavom Mitrovićem sjajno branili sa igračem manje, a bili su neumoljivi kada su imali igrača više.

Samo u prvoj četvrtini viđena je izjednačena borba. Olimpijski pobednici su Crnogorce slomili u drugoj deonici, kada su uspeli da se odlepe na 6:3. Selektor Dejan Savić igračima nije dozvolio da se opuste, oni su i u drugom poluvremenu nastavili da igraju u visokom ritmu, tako da su sredinom poslednje četvrtine poveli i sa 9:4. Ipak, „ajkule“, koje su igrale bez svoje prve zvezde Aleksandra Ivovića uspele su u finišu da ublaže poraz.

BAZEN: „Zdravko Ćiro Kovačić“ u Rijeci.

Gledalaca: 200.

Sudije: Mersijel (Franciska) i Hensel (Nemačka).

Igrač više: Srbija 7 (5), Crna Gora 7 (1).

Peterci: Srbija 1 (1), Crna Gora 1 (0).

SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 1, Viktor Rašović, Drašović 1, Ćuk 1, Duško Pijetlović 2, Lazić, Aleksić, Jakšić, Filipović 2 (1), Subotić 1, Strahinja Rašović 1, Branislav Mitrović (8 odbrana).

CRNA GORA: Lazović (7 odbrana), Brguljan, Banićević, Petković 1, Đuro Radović 1, Aleksandar Radović, Drašković 1, Đurđić, Popadić, Mišić 1, Čučković, Spajić 1, Šćepanović (4 odbrane).