Bogdan u poslednjoj sekundi za pobedu Sakramenta, Bjelica ne odustaje od plej-ofa

Sakramento je savladao Memfis u gostima rezultatom 94:93, a junak Kingsa bio je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

Iako nije blistao tokom meča, bio je najbolji kada je to bilo najpotrebnije! Ponovo je pokazao da je pravi lider tima iz glavnog grada Kalifornije. Preuzeo je odgovornost i na sekund i po pre kraja meča postigao koš za pobedu!

„Vežbao sam ove šuteve, nekad pogodiš nekad ne. Dobar je osećaj, naročito kad imaš loše veče, kao što sam ja imao. Pokušavao sam da pronađem ritam u napadu“, rekao je Bogdanović posle utakmice.

Bogdan nije imao naročito šutersko veče. Postigao je osam poena uz šut iz igre 4/11. Zabeležio je i četiri asistencije, skok i ukradenu loptu.

Timovi su se konstantno smenjivali u vođstvu tokom prve tri četvrtine, a do prve dvocifrene prednosti na meču su došli Kingsi i to posle trojke Džastina Džeksona za 83:71, sredinom poslednje deonice. Grizliji su par minuta kasnije napravili seriju 10:0 i poravnali na 87:87, a posle trojke Dilona Bruksa su imali minimalnu prednost na sedam sekundi do kraja meča (93:92).

Minesota našeg Nemanje Bjelice savladala je u noći između petka i subote ekipu Los Anđeles Lejkersa 113:96 i tako ostala u trci za plasman u plej-of najjače košarkaške lige na svetu.

Lejkersi su na poluvremenu vodili 58:51, ali je Minesota treću deonicu dobila rezultatom 29:15. Vukovi su i u poslednjoj četvrtini bili ubedljivi, pa se pobednik meča nije dovodio u pitanje.

Nemanja Bjelica je za 19 minuta igre postigao tri poena (1/6 šut iz igre), zabeležio je tri skoka, dve ukradene lopte i jednu asistenciju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džef Tig sa 25 poena, dok je Gibson ubacio 18 uz 10 skokova.

Na drugoj strani Džoš Hart i Džulijus Rendl imali su dabl dabl sa po 20 poena, prvi je imao 11 a drugi 10 skokova

Nju Orleans, još jedan direktan konkurent za plej-of Denver Nagitsima Nikole Jokića, ostvario je trijumf u gostima. Pelikansi su demolirali očajni Finiks 122:103.

Kod pobednika Entoni Dejvis je imao 33 poena i 11 skokova, a odličan je bio Nikola Mirotić sa 31 poenom uz 16 skokova. Na drugoj strani Markis Kris je utakmicu završio sa 23 poena i osam skokova.