Italijanima bronza u Rijeci nakon pobede nad Srbijom, Hrvati uzeli zlato!

Vaterpolo reprezentacija Srbije je u meču za treće mesto izgubila sa 10:9 iako su imali veliko vođstvo od 5:1.

Ni 5:1 nije bilo dovoljno vaterpolista Srbije da potope Italijane. „Delfini“ se iz Rijeke sa finalnog turnira Evropa kupa vraćaju bez medalje, jer su u meču za treće mesto izgubili od Italije sa 10:9 (3:1, 3:3, 4:2, 2:1).

Filipović i drugovi ponovili su slabosti iz duela sa Hrvatskom. Bili su besprekorni prvih 10 minuta, a onda je usledio pad u igri, što su grubi Italijani umeli da iskoriste i domognu se bronze i čeka od 5.000 evra.

Srbi su sjajno otvorili meč, izvanrednom igrom u odbrani i sigurnim napadom stigli su početkom druge četvrtine do velikih 5:1. Nažalost, ubrzo su izgubili igru, a iz ritma ih je izbacilo očajne sudije, koje su tolerisale preoštru igru Italijana, koji su za tri minuta uspeli da smanje na 5:4. Ipak, naši su uspeli da na veliki odmor odu sa dva gola viška – 6:4.

U nastavku olimpijski pobednik nije ličio na sebi. Očajan je bio sa igračem više, nesiguran u odbrani i „azuri“ su preokrenuli na 8:6. U finišu Srbi su uspeli da dođu do daha i golovima Lazića i Filipovića izjednače na 8:8.

Da im je igrač više postao noćna mora videlo su u poslednjoj četvrtini, kada su propuštali priliku za prilikom. Propuste nervoznih i dekoncetrisanih „delfina“ umešno su iskoristili Bodegas i Filjolji za 10:8. Poraz je uspeo da ublaži Strahinja Rašović, a šansu za izjednačenje naši su propustili u samom finišu meča kada su prokockali još dva igrača više.

Pobednik takmičenja je reprezentacija Hrvatske koja je u finalu savladala Španiju – 12:9.

SRBIJA – ITALIJA 9:10 (3:1, 3:3, 2:4, 1:2).

Bazen: „Zdravko Ćiro Kovačić“ u Rijeci.

Gledalaca: 500.

Sudije: Gomez (Španija) i Sekelj (Mađarska).

Igrač više: Srbija 16 (5), Italija 11 (4). Peterci: Srbija 1 (1).

SRBIJA: Gojko Pijetlović, Mandić 3 (1), Tomić, Drašović, Ćuk 1, Duško Pijetlović 1, Lazić 1, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 1, Subotić, Strahinja Rašović 1, Branislav Mitrović (12 odbrana).

ITALIJA: Del Lungo (8 odbrana), Di Fulvio 1, Molina 1, Filjoli 3, Fenduli, Veloto, Rencunto, Ečenike 1, Prešuti 1, Bodegas 3, Dolče, Bertoli, Nikozija.