RURSKI DERBI PRIPAO PLAVIMA! Šalke srušio Dortmund u meču za LŠ, remi Verdera i Lajpciga!

Fudbaleri Šalkea pobedili su Borusiju Dortmund u Gelzenkirhenu sa 2:0 u 30. kolu Bundeslige, i tako načinili važan korak ka plasmanu u Ligu šampiona.

Posle izjednačenog prvom poluvremena u kome nije mnogo šansi i koje je završeno bez golova, u nastavku susreta je viđen bolji fudbal.

Domaći su pojačali pritisak i poveli već na startu drugog dela preko Eugena Konopljanke u 50. minutu, da bi trijumf potvrdio defanzivac Naldo u 82. Naš reprezentativac Matija Nastasić nije bio na terenu zbog povrede.

Ovom pobedom Šalke se učvrstio drugoj poziciji sa 55 bodova, dok je Dortmund četvrti sa 51, i u poslednja četiri kola mu predstoji borba za najkvalitetnije evropsko takmičenje sa Hofenhajmom i Frankfurtom.

U drugom meču dana Verder i Lajpcig su na Vezeru podelili bodove (1:1). Domaćin je poveo preko Niklasa Moisandera, a izjednačenje Red Bulu je doneo Ademola Lukman.